Vraag
Ik ben verhuurder en mijn huurster wil een houtkachel. Een opening is voorzien, maar verder niets. Is het aan de huurder om buizen en een kachel te plaatsen? Ben ik aansprakelijk als er iets gebeurt bv. CO-vergiftiging?
Ik ben verhuurder en mijn huurster wil een houtkachel. Een opening is voorzien, maar verder niets. Is het aan de huurder om buizen en een kachel te plaatsen? Ben ik aansprakelijk als er iets gebeurt bv. CO-vergiftiging?
"Een woning moet voldoen aan de elementaire eisen van veiligheid, gezondheid en bewoonbaarheid", antwoordt vastgoedmakelaar Mathieu Vansweevelt. "Er moeten voldoende veilige verwarmingsmiddelen aanwezig zijn of de mogelijkheid deze op een veilige manier aan te sluiten."
"De verhuurder moet ze niet perse zelf plaatsen maar hij moet wel voorzien dat ze op een eenvoudige en vooral veilige manier door de huurder aangesloten kunnen worden. Indien bij vergiftiging bewezen wordt dat dit te wijten is aan de onveilige aansluiting denk ik wel dat de verhuurder verantwoordelijk gesteld kan worden..."
"Mijn advies zou steeds zijn om het verwarmingstoestel door een vakman te laten plaatsen of minstens te laten checken of de aansluiting eenvoudig en veilig kan gebeuren en dat op papier laten zetten."
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Een schimmelvrij huis: hoe deze ventilatie-unit het leven van Lieve en haar gezin veranderde
Lieve en haar man investeerden doorheen de jaren fors in de isolatie van hun woning.
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen