Vochtprobleem oplossen met ventilatieroosters? (Beantwoord op 24-11-2014)
Vraag
Een geleidelijke toename van vocht leidde tot schimmelvorming op de binnenmuur die in betonsteen opgetrokken is. Bij nazicht door een vochtbestrijdingsfirma werd geopperd dat er zich mogelijk een probleem van opstijgend vocht stelde. Bij nadere consultatie veronderstelde de firma dat het niet om opstijgend vocht maar om een lekkage in de leiding van de verwarming zou gaan. Een lekdetectiefirma kon dit niet bevestigen, integendeel uitsluiten. Omwille van de hoge vochtopnamegraad van de betonsteen en een open spouwmuur werd nu geopperd dat de vochtigheidsgraad in de spouw zo hoog is dat die door de binnenmuur wordt opgenomen. Is het een oplossing om ventilatieroosters te plaatsen op de buitenmuur of eerder een vochtwerend product?
Antwoord
Simon Dejaeghere van Tibas vochtbestrijding geeft antwoord op jouw vraag. "Zoals wel duidelijk uit jouw verhaal blijkt, is de expertise van het probleem essentieel om tot de juiste oplossing te komen."
"Je spreekt over schimmelvorming, dit kan schimmelvorming “op” het papier zijn (weg te vegen of te verwijderen) of schimmel “onder” het papier (niet te verwijderen, donkere plekken). Mocht het al om de tweede situatie gaan, dan is het vreemd dat er geen uitsluitsel kan gegeven worden voor de chauffage. Je kan de druk verhogen tot 1,8 bar en op die manier controleren of er drukverlies op je circuit is. Als je druk moet bijsteken is er wellicht een lek in je circuit en kan dit teruggevonden worden door gespecialiseerde firma’s."
"Indien niet, dan moet het om een andere oorzaak gaan zoals opstijgend vocht of condensatie. Ik heb een vermoeden dat je van het 2de probleem last hebt, maar hierover nog niet juist bent ingelicht of er geen bouwtechnisch specialist in vocht bij jou is langsgeweest (ondanks wat sommige firma’s pretenderen te zijn)."
"Oplossingen toepassen zonder de juiste oorzaak te weten is steeds een slecht idee. Ventilatieroosters in je spouw plaatsen of vochtwerende producten op je buitengevel zijn ook geen oplossing voor vochtproblemen binnenin de woning. Ik raad je dus aan een expertise aan te vragen bij een firma die je de juiste oorzaak kan helpen zoeken en een correcte oplossing kan voorstellen."
Beantwoord door: Patrick Wastyn , Vochtbestrijding TIBAS
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Pluimers Isolatie
Ondanks minder premies blijft isolatie een slimme investering die rendeert
Zelfs nu sommige premies (deels) wegvallen, is isolatie nog altijd een van de meest rendabele investeringen voor je woning.