Syndicus nodig voor oplevering algemene delen? (Beantwoord op 02-02-2015)

Vraag

De bouwheer heeft ons via mail uitgenodigd voor de oplevering van de algemene delen van ons appartement. Er is nog geen vergadering geweest, er is nog geen syndicus. Wie gaat alles oplijsten? Moet er normaal niet eerst een syndicus zijn die alles noteert?

Antwoord

In de praktijk is het volgens Annelies Van Praet van de Syndicus zo dat er eerst een algemene vergadering wordt georganiseerd om daarna de opleveringen te doen.

"De individuele eigenaars tekenen voor hun eigen privatieve delen de oplevering maar de eigenaars zijn ook voor een stuk eigenaar (voor hun quotiteit) in de gemeenschappelijke delen. Dit zal dus voor problemen zorgen als er geen lasthebber is aangeduid die alle eigenaars kan vertegenwoordigen om het pv van oplevering te tekenen betreffende de gemeenschappelijke delen."

"Het is onmogelijk om alle eigenaars tegelijk bij elkaar te krijgen op de werf om hiervoor te tekenen. Daarom wordt er dus praktisch altijd een vergadering georganiseerd waarop een syndicus wordt aangesteld en die eventueel ook volmacht krijg om de oplevering te tekenen (of weigeren) van de gemene delen."

"Dit kan uiteraard ook een beperkt comité van eigenaars zijn of een architect. Alleszins moet deze door de algemene vergadering worden aangeduid."

Beantwoord door: Annelies Van Praet , De Syndicus BVBA

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

De slimste investering in je huis blijft isolatie, ook zonder hoge premies
Pluimers Isolatie

De slimste investering in je huis blijft isolatie, ook zonder hoge premies

Zelfs nu sommige premies (deels) wegvallen, is isolatie nog altijd een van de meest rendabele investeringen voor je woning.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag