Valt defect nog onder tienjarige garantie bij failliete bouwfirma? (Beantwoord op 23-11-2015)

Vraag

Onze woning van 2006 werd met een bouwfirma en onderaannemers gebouwd. De firma voor ramen en deuren heeft rolluiken met elektrische motor geplaatst. Vandaag blijft een rolluik hangen (kan niet meer omhoog). De firma is intussen failliet. Valt dit binnen de tienjarige garantie? Is de bouwfirma als verantwoordelijk?

Antwoord

We hebben helaas al heel wat vragen binnengekregen rond deze problematiek.

Voor een antwoord op deze vraag verwijzen we je door naar enkele artikels op onze website die dit thema behandelen:

Afhankelijk van wat er in je contract is opgenomen, kan het zijn dat je nog aanspraak maakt op de garantie. Maar daar hebben we langs deze weg geen zicht op. Het hangt natuurlijk ook af van de aard/oorzaak van het defect.

Om op zeker te spelen kan je best de raad van een advocaat inwinnen. Deze mensen hebben de nodige expertise in huis om je hierbij op een correcte manier verder te helpen.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
BLANCO Belgium bv

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO

De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag