Loopt de wc-afvoer altijd helemaal leeg? (Beantwoord op 22-02-2017)

Vraag

Stroomt een afvoerbuis van de wc altijd helemaal leeg tot aan de riolering, of is het normaal dat er wat blijft zitten? Het loopt altijd wel af, de wc's zijn niet verstopt. Heb de buizen 7 à 8 mm/m helling gegeven en heb boven en onder een ontluchter gezet.

Antwoord

Emiel Denies geeft het volgende antwoord: "Een afvoerbuis van een toilet moet leeg zijn. Daartoe moet elke afvoerbuis in een helling gelegd worden van 1 cm/m (1%). Deze helling moet in het traject constant en regelmatig zijn om stroomveranderingen te vermijden waarbij vaste stoffen zouden achterblijven en ophopen. Een te kleine helling zal verhinderen dat het water goed afloopt. Bij een te grote helling zullen vaste bestanddelen dan weer achterblijven omdat het water te snel weg loopt. Deze bestanddelen kunnen dan aankoeken en verstopping veroorzaken."

Beantwoord door: Emiel Denies , BVBA émiel

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO
BLANCO Belgium bv

Fluweelzacht en functioneel: ontdek de nieuwe ovale spoelbak van BLANCO

De nieuwe OOVALON-spoelbak van BLANCO met zachte rondingen belooft meer dan alleen een mooi design.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag