Op 30 mei sluiten we definitief onze deuren. We zijn trots op alle inspiratie, advies en projecten die we de voorbije jaren met onze lezers en partners hebben kunnen delen.
Voor ons is het nu tijd voor een nieuw project. Bedankt voor het vertrouwen in ons merk de afgelopen jaren!
Loopt de wc-afvoer altijd helemaal leeg? (Beantwoord op 22-02-2017)
Vraag
Stroomt een afvoerbuis van de wc altijd helemaal leeg tot aan de riolering, of is het normaal dat er wat blijft zitten? Het loopt altijd wel af, de wc's zijn niet verstopt. Heb de buizen 7 à 8 mm/m helling gegeven en heb boven en onder een ontluchter gezet.
Antwoord
Emiel Denies geeft het volgende antwoord: "Een afvoerbuis van een toilet moet leeg zijn. Daartoe moet elke afvoerbuis in een helling gelegd worden van 1 cm/m (1%). Deze helling moet in het traject constant en regelmatig zijn om stroomveranderingen te vermijden waarbij vaste stoffen zouden achterblijven en ophopen. Een te kleine helling zal verhinderen dat het water goed afloopt. Bij een te grote helling zullen vaste bestanddelen dan weer achterblijven omdat het water te snel weg loopt. Deze bestanddelen kunnen dan aankoeken en verstopping veroorzaken."
Beantwoord door: Emiel Denies , BVBA émiel
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
STiDO Modulair Bouwen
Levenslang comfort: waarom prefab modulaire woningbouw een toekomstgerichte keuze is
De meeste Belgen willen het liefst zo lang mogelijk in hun eigen woning blijven wonen.