Hoe houten balk onder raam vervangen? (Beantwoord op 08-05-2019)

Vraag

Ter voorbereiding van de plaatsing van nieuwe ramen, kwam ik volgende situatie tegen: een raam dat aan de binnenkant onderaan door een gedeeltelijk weggevreten houten balk ondersteund wordt. Achter die houten balk, dus aan de buitenkant, ligt een dorpel. Mag ik deze balk zomaar wegnemen? Wat steek ik er in de plaats?

  • Hoe houten balk onder raam vervangen?
  • Hoe houten balk onder raam vervangen?

Antwoord

Als er een balk onder het raam geplaatst werd, heeft deze normaal geen dragende functie en heeft die vermoedelijk enkel gediend als opvulling. Tenzij de balk aan weerszijden verder doorloopt en deel uitmaakt van een houten skelet zoals bv. bij lemen huizen werd uitgevoerd.  Ik neem aan dat dit niet het geval is en dan kan je de balk gewoon wegnemen. Als je de raamopening wil behouden, kan je enkele lagen baksteen opmetselen. Of je kan de buitendorpel lager plaatsen en een nieuwe, grotere raamopening maken.

Beantwoord door: Jozef Francois , Bouwexperten bvba

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Nieuwe vloer leggen? Ontvang gratis offertes!

Nieuwe vloer leggen? Ontvang gratis offertes!

Laat je vloer plaatsen door experts en geniet van het beste resultaat. Vraag gratis offertes aan!

Offertes aanvragen

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag