Vraag
Ongeveer 8 jaar geleden is het riool in onze straat vernieuwd. Sinds die tijd heb ik zo nu en dan last van vage luchtjes in de wc. Drie jaar geleden werd het ernstig; een heftige thinner geur na een regenbui. Ook mijn overbuurman had hier last van. Milieuinspectie is geweest en heeft niets kunnen vinden.
De thinner geur is afgenomen maar afgelopen weekend rook mijn wc naar rottende bloemkool. De woensdag daarop was het niet te harden! Je kon gewoon niet in de wc of de hal verkeren. Nu blijkt dat mijn buren, links en rechts, en de overbuurman er ook last van hebben. Die zijn zelfs de kruipruimte in gedoken om te kijken of er een dood dier lag of zo. De stank komt na een fikse regenbui.
Ik heb, ook namens de buren, de gemeente aangesproken en die zijn direct komen kijken... alleen praten eigenlijk. Er is volgens hen niets mis met het riool... het ligt aan onze eigen afvoer. Werkelijk? Zeker vier vrijstaande huizen (buitengebied) hebben plotseling een niet (meer) deugdelijke afvoer op het riool? Dat begrijp ik niet, hoe kan het zijn dat de afvoer van minimaal 4 huizen in 1 weekend plotseling niet meer voldoet?
