Verplichte dakisolatie in geval van vruchtgebruik (Beantwoord op 24-10-2019)
Vraag
Ik ben sinds meer dan 10 jaar de naakte eigenaar van de woning van mijn overleden vader. Zijn echtgenote (mijn stiefmoeder) heeft het vruchtgebruik van de woning. Wie moet de kosten voor de tegen 2020 verplichte dakisolatie betalen?
Indien het antwoord is dat de dakisolatie ten laste is van de vruchtgebruiker, en die doet niets: kunnen er dan strafpunten aan de naakte eigenaar worden gegeven indien het dak niet tijdig geïsoleerd is? Wie dient er later de eventuele boetes te betalen?
Antwoord
Tenzij je dit anders onderling hebt afgesproken met je stiefmoeder, zijn de "kleinere" onderhoudskosten, zoals het voorzien van nieuwe isolatie, voor de vruchtgebruiker. Als naakte eigenaar ben je verantwoordelijk voor de grote herstellings-, vernieuwings- en verbouwingswerken.
Beantwoord door: Livios
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer