Vraag
We hebben een moeilijk punt i.v.m. een uit-onverdeeldheidtreding tussen ons en de schoonzus over 2 huizen, die actueel een gezamenlijke kelder hebben.
Over de akte van afstand i.v.m. de uit-onverdeeldheidtreding voor de huizen zelf, zijn we bijna tot een akkoord. Maar het huis van de schoonzus heeft enkel toegang tot haar keldertje via onze woning en kelder. Onze woning zullen we echter wellicht afbreken en nadien geen kelder meer voorzien. Uiteraard zal op de scheidingslijn de nodige voorzorg door onze architect genomen worden qua structuren en afstanden wettelijk bepaald voor onze fundering.
Onze schoonzus wil in de notariële akte van afstand (waarbij dus beide woningen uit onverdeeldheid gaan) laten opnemen dat voor toekomstige werkzaamheden m.b.t. haar woning door ons nog toegang moet verschaft worden naar haar kelder. Wij kunnen moeilijk geloven dat dit een artikel is dat in de akte kan opgenomen worden, want in onze plannen voor nieuwbouw willen wij geen kelder meer.
Wat is hier de normale regel? Hoe wordt dit normaal gezien opgelost? Zijn er wetten en wie betaalt de kosten zodat er bv. via haar woning dan een toegang naar haar kelder kan komen? In twee van haar kelderwanden is er wel (van binnenuit de kelder gezien), telkens 1 uitkeping, nl; aan de straatzijde en op de kelderwand parallel daarmee. Is dat geen mogelijke wettelijke toegang tot haar kelder?
We sturen enkele foto’s ter verduidelijking en hopen dat jullie ons met dit issue willen en kunnen helpen. In de hoop van wel, danken wij u hierbij reeds heel hartelijk op voorhand!