Vraag
We hebben een vraag over onze woning. Wat voorheen als garage gebruikt werd door de vorige eigenaars hebben ze later omgetoverd tot een 'badkamer'. Onze badkamer gaan we renoveren en die wordt eveneens voorzien van een technische ruimte (elektriciteitskast, verwarmingsketel, ...).
Nu is het zo dat de installatie gemonteerd wordt over de volledige lengte van onze muur. Maar deze muur is de garagepoort, en die moeten we dus eerst dichten. Maar hoe? Metselen, verlijmen, bakstenen, snelbouwstenen, isolatieplaten, ...?
De niet gebruikte garagepoort wensen we te behouden zodat we het karakteristieke vooraanzicht niet verliezen. Gelukkig is er een spatie/speling van 16 cm onderaan en 12 cm bovenaan die we kunnen dichten.
Enkele belangrijke factoren zijn:
- aanpalend is de badkamer en technische ruimte (vocht)
- mag geen condensatie of schimmel veroorzaken
- moet stevig en dragend zijn
- onze woning is niet/slecht geïsoleerd, dus het moet liefst ook isolerend zijn
Wat is de beste optie om deze opening isolerend, en vrij van condensatie, vocht en schimmel, te dichten en dit jaren zo te behouden?