Hoe tweede zekeringskast in tuinhuis aansluiten? (Beantwoord op 15-05-2020)
Vraag
Ik zou graag een zekeringskast plaatsen in mijn tuinhuis. Nu loopt er vanuit de zekeringskast in de garage een 3G2.5 kabel naar het tuinhuis. Is het mogelijk om op die kabel die in het tuinhuis toekomt een 2de zekeringskast aan te sluiten met een differentieelschakelaar van 30mA en dan verschillende automaten in de zekeringskast te plaatsen? En is dit dan ook conform de AREI-regels?
Antwoord
Deze voorgestelde uitvoering is mogelijk (indien de huidige configuratie reeds conform was uiteraard).
Ik ken in dit geval de specifieke situatie niet maar bij relatief lange/dunne kabels naar bijvoorbeeld een tuinhuis dient er bijvoorbeeld op gelet te worden dat het kortsluitvermogen niet te fel daalt waardoor de stroomopwaartse beveiliging mogelijk niet optimaal zou werken. De stroomopwaartse beveiliging mag bij een draadsectie van 2,5mm² maximum 20A zijn. Bij twijfel (leiding van tientallen meters) kan hier best een exemplaar met “B-curve” voorzien worden (standaard zal dit wellicht een C-curve zijn – zie de mogelijke aanduiding “C20” op de automatische zekering).
Beantwoord door: Bart Stroobants , OCB
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Mitsubishi Electric Europe
Zorgeloos de winter in? Waarom je je warmtepomp best laat onderhouden in het najaar
Met een lucht-luchtwarmtepomp verwarm en koel je je woning op een energiezuinige manier.