PUR isolatie in skeletbouw: hoe aanbrengen? (Beantwoord op 12-08-2020)
Vraag
Ik overweeg de bouw van een houtskeletbouw in zelfbouwmodus. Voor de muren en het plafond dacht ik aan gespoten PUR isolatie. De muren voor wat betreft de PUR isolatie zijn opgebouwd uit stijlen met binnen en buiten OSB platen van 1,8 cm. De stijlen (27 mm dik) zijn voorzien elke 50 cm.
Ik kan de binnenkant open laten zodat de PUR vrij gespoten kan worden. Dan moet nadien wel de overtollige dikte verwijderd worden. Of..
Ik kan zowel de buiten en binnen OSB-plaat plaatsen zodat de ruimte ertussen opgespoten kan worden.
Wat is de beste methode en welke kosten zijn te verwachten? Diktes buitenmuur: ca. 140 mm, het plafond: ca. 235 mm.
Antwoord
Voor een project uit houtskeletbouw is het gespoten isolatieschuim Icynene uitermate geschikt. In Canada en de VS wordt deze techniek daar standaard toegepast. Icynene is een watergedragen en ecologisch isolatieschuim.
Het isolatieschuim wordt in één dikte tussen de houten spanten aangebracht. Daar waar het isolatieschuim buiten de spanten komt, snijden we mooi vlak. Icynene is een luchtdicht en ademend isolatieschuim, dit door de open celstructuur.
Voor het aanbrengen van het isolatieschuim wordt inderdaad 1 zijde van de wandopbouw open gelaten. Een bijkomend dampscherm aan de binnenzijde zal niet meer nodig zijn, omdat Icynene luchtdicht en ademend is. Het isolatieschuim kan niet worden aangebracht in een reeds gesloten structuur.
Gespoten PUR zal niet aangewezen zijn voor de toepassing in wanden. Gespoten PUR is geschikt voor het isoleren van vloeren. De gesloten celstructuur van gespoten PUR zal weliswaar zorgen voor een hogere isolatiewaarde en druksterkte, maar moet opgebouwd worden uit lagen van 3 à 4 cm. Voor de toepassing in wanden zal dit dus te omslachtig worden.
De prijs (excl. btw) voor het isoleren zal tussen de 20 en 35 euro per m² bedragen.
Beantwoord door: Hendrik Snauwaert , Isolteam
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Schüco Belgium NV
Vouw je huis open: creëer ruimte en licht met deze unieke vouwwanden
Heb je soms het gevoel dat je woonkamer nét dat beetje groter mocht zijn?