Hoe betalen van elektriciteitskosten gemeenschappelijke delen regelen? (Beantwoord op 15-02-2021)
Vraag
De voorlopige oplevering van de gemeenschappelijke delen is gebeurd op 02/12/19. Op 01/03/20, heeft de bouwheer, een afrekening van1.069,77€ voor de elektriciteit van de gemeenschappelijke delen voor de periode van 19/07/19 tot 01/03/20 naar de syndicus gestuurd en deze heeft de betreffende factuur betaald.
Zijn de mede-eigenaars verplicht deze elektriciteitsrekening volledig te betalen? Of moet deze opgesplitst worden en betalen de mede-eigenaars het deel vanaf 02/12/19 en de bouwheer van 19/07/19 tot 02/12/19?
Antwoord
In principe zouden inderdaad de mede-eigenaars enkel het elektriciteitsverbruik moeten betalen vanaf de datum van de voorlopige oplevering.
Maar het gebeurt vaak dat de gemeenschappelijk delen lang voor de datum van de voorlopige oplevering gebruikt worden door één of meerdere mede-eigenaars. Het is waarschijnlijk de reden waarom jouw syndicus deze factuur betaald heeft.
Best is je syndicus contacteren om dit te bespreken; enkel de syndicus kan een correct antwoord geven op je vraag.
Beantwoord door: Dominique Krickovic , Unie Van Syndici
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Deceuninck
Nieuwe ramen en deuren kiezen voor jouw woning? Eenvoudig in 3 stappen!
Nieuwe ramen en deuren dragen bij aan een energiezuinige en stijlvolle woning.