2 lagen isolatie nodig? (Beantwoord op 28-11-2002)

Vraag

Bij het plaatsen van het dak werden boven op de gordingen van 23 cm hoogte, kepers geplaatst van 8 cm hoogte. Omdat de slaapkamers onder deze dakhelling zijn en de afwerking met hout gebeurt tegen de gording, vraag ik me af hoe ik dit best kan isoleren rekening houdend met het feit dat de afstand tussen onderdak en houtafwerking 31 cm is. Kan ik enkel isoleren (8cm) tussen de kepers dan een luchtspouw laten van 23 cm en dan de houtafwerking plaatsen op de gordingen of kan ik beter meer isolatie aanbrengen? Indien ja, mag ik dan 2 lagen isolatie boven mekaar plaatsen en mogen deze 2 lagen gescheiden zijn door een dampscherm (bovenkant van 1e isolatielaag)? Hoeveel cm zou ik in dit geval het best plaatsen om geen "overisolatie" te verkrijgen?

Antwoord

Zoals je in de rubriek ‘Klopta’ op Livios kan vinden, kan je nooit ‘overisoleren’, antwoordt Annick Hulsman. Het is wel zo dat er steeds een optimale (lees: economische dikte) bestaat. Voor hellende daken ligt deze rond de 14 (tot 20 cm).

In jouw geval zal je dus best met een tweelaagse opbouw gaan werken: een eerste laag isolatie zonder dampscherm. Een tweede laag, dus diegene die zich het dichtste tegen de kamer aan bevindt, mét een lucht- en dampscherm.

Dit scherm moet steeds aan de warme zijde zitten. Vermijd dat er een damprem zit tussen twee isolatielagen.

Beantwoord door: Snjezana Tadic , ISOVER

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Slank design en optimale isolatie: verhoog je wooncomfort met dit schuifraam
Reynaers Aluminium

Slank design en optimale isolatie: verhoog je wooncomfort met dit schuifraam

Wil je nieuwe ramen en deuren plaatsen? Aluminium biedt een perfecte combinatie van stijl, veiligheid en comfort.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag