Huurcontract opzeggen door huurder
Alle reacties
huurcontract(9jaar) begindatum 01/03/2015 en zal opgezegd worden op 01/12/16 mits 3 maand vooropzeg dus tot eind 28/02/2017 hoeveel maand schadevergoedinging dient er betaald te worden 1 of 2 maand?
alvast bedankt
Doe de opzeg niet op 01/12/16 maar minstens een dag eerder. De opzegperiode begint namelijk te lopen op de eerste dag van de maand volgend op het tijdstip van de opzeg. Dus bij opzeg op 1 december zou men kunnen redeneren dat de opzegperiode pas ingaat op de eerste dag van de maand volgend op 1 december, dus dat is dan pas op 1 januari. De opzegperiode zou dan lopen tot 1 april.
Dus opzeggen voor 1 december, opzegperiode laten lopen van 1 december tot 1maart. Vermeld duidelijk dat de woning dan vrij is vanaf 1 maart, vernoem niet 28 februari, dat zou kunnen aanzien worden als een opzeg (net) binnen het tweede jaar en dus resulteren in een schadevergoeding van twee maanden huur.
Dus opzegperiode tot (niet en met) 1maart. Zodoende wordt de opzeg beeindigd (net) in het derde jaar en resulteert dit in een boete van 1 maand.
In geval van slechte wil kunnen deze kleine nuance's van belang zijn.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’
Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.
Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.
Weet jij het antwoord op deze vragen?
Onze toolbox
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen