EPDM vervangen of niet?
Hallo allemaal,
We twijfelen of we ons dak beter laten heraanleggen en hopen hier wat advies of ervaringen te vinden.
Het gaat om een plat dak met EPDM, ongeveer 9 jaar geleden zelf gelegd door de vorige eigenaar (dus geen professionele plaatsing). Tot nu toe is er geen lekkage, maar we stellen wel enkele dingen vast die ons zorgen baren:
1) Er zitten bubbels in de EPDM-laag
2) Op sommige plekken lijkt de onderlaag los te zitten
3) De dakbedekking voelt indrukbaar en zacht aan, alsof de ondergrond niet stevig is. Het is echter niet overal maar bepaalde plekken aan de wand.
We vragen ons af:
Is dit een teken dat we beter preventief heraanleggen, zelfs zonder directe waterinfiltratie?
Of is dit normaal bij EPDM na enkele jaren en hoeven we pas in te grijpen als er echt schade optreedt?
Alle feedback of gelijkaardige ervaringen zijn heel welkom – we willen liefst geen overhaaste beslissing nemen, maar ook niet te laat zijn.
Alvast bedankt!

