Van eensgezinswoning naar meergezinswoning

3

Van eensgezinswoning naar meergezinswoning

Jozef Marie
Jozef Marie
#Ontwerp · 10 jaren geleden
Van mijn grootouders erfden we de woning, gebouwd in 1945. Er zijn geen plannen of dergelijke meer van, maar in de gemeente staat ze genoteerd als eensgezinswoning. Nochtans werden de 1ste en 2de verdieping steeds apart verhuurd, dus al meer dan 70 jaar.Van de gemeente heb ik nu een attest waarin bevestigd wordt dat de woning 2 woongelegenheden bevat sinds 1974 en ik heb tevens de lijst van bewoners boven en onder ( me kan niet verder teruggaan dan '74 in de archieven) .Nu willen we deze woning verkopen als MEERgezinswoning, maar de kandidaat-koper eist zwart op wit een regularisatie . Men raadde me aan om de woning te laten opnemen in het register der vergunningen vd gemeente en ik heb daarvoor het dossier ingediend. Ik wacht nog op een antwoord, maar vraag me af of hier ook een periode van 1 jaar na opneming in het register der vergunningen nodig is om de regularisatie officieel te maken. Tenslotte wonen er al meer dan 70 jaar huurders in.

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3495 Andere particulier
10 jaren geleden
Heeft het huis 2 huisnummers, 2 brievenbussen en 2 KI s?
0
Jozef Marie
Jozef Marie
0 1 Andere particulier
10 jaren geleden
Er is maar 1 huisnummer, 1 KI , maar wel degelijk 2 brievenbussen ( post wordt verstuur naar huisnr 60 bus 1 en 60 bus 2)
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Gezien in Huis Gemaakt: breng je bouwplan tot leven

Gezien in Huis Gemaakt: breng je bouwplan tot leven

De koppels van Huis Gemaakt ontdekten hun toekomstige woning dankzij hun bouwplan op ware grotte. Ontdek hoe Array je bouwplannen tot leven brengt.

Lees meer

Zelfbouw: wat kan je zelf doen en hoeveel kan je besparen?

Zelfbouw: wat kan je zelf doen en hoeveel kan je besparen?

Zelfbouw kan je een hoop geld besparen. Maar hoeveel geld bespaar je door je werken (gedeeltelijk) zelf te doen? En welke klussen kan je zelf doen?

Lees meer

Welke bouwstijl kies jij?

Welke bouwstijl kies jij?

Bouwen is kiezen. Maar de veelheid aan bouwstijlen maakt dat kiezen er niet makkelijker op. Wij geven een beknopt overzicht van de verschillende stijlen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag