Zo investeer je duurzaam zonder terugdraaiende teller

Nu het Grondwettelijk Hof heeft beslist dat zonnepanelengebruikers geen recht hebben op een terugdraaiende teller, blijven zo’n half miljoen Vlaamse gezinnen – bijna letterlijk – in de kou staan. Overtollig opgewekte energie verdwijnt dus voortaan naar het energienet en dat is een serieuze financiële domper als je hebt geïnvesteerd in zonnepanelen. Om je eigen verbruik een boost te geven en zo het verlies tot een minimum te beperken, biedt GPC Europe twee alternatieve oplossingen.

Slimme batterijoplossingen

GPC Europe, specialist in fotovoltaïsche zonne- en energieproducten, ziet slimme batterijen als een oplossing om het verlies van de terugdraaiende teller te compenseren. Als je een elektrische batterij installeert, kan je de verloren energie daarin opslaan om ze later te gebruiken. Met een relatief kleine batterij kan je je eigen verbruik al verdubbelen en zo efficiënter omspringen met je opgewekte energie.

  • GPC Europe zonnepanelen zonder batterij
    © GPC Europe
  • GPC Europe zonnepanelen met batterij
    © GPC Europe

Slimme sturing voor thermische opslag

Overtollige zonne-energie kan ook worden opgeslagen in warmte. Je ongebruikte energie wordt dan omgeleid naar bijvoorbeeld een boiler, warmtepomp of ruimteverwarming op accumulatoren. Met de slimme sturingen van GPC kan je zo je boiler warm stoken op momenten dat de hoeveelheid opgewekte zonne-energie hoger ligt dan het verbruik. Op die manier vermijd je dat de energie verloren gaat op het elektriciteitsnet en kan je per jaar heel wat kWh aan energie bijhouden.

Meer info: www.gpceurope.com


Dit moet je zeker lezen

Keuken: indeling, materialen, onderhoud, plaatsing en prijs

Lees meer

Je woning koelen en oververhitting vermijden? Ontdek welke mogelijkheden je hebt

Lees meer

Sanitaire installatie en sanitair warm water: dit moet je weten

Lees meer

Vochtbestrijding: zo los je vochtproblemen in huis op

Lees meer

Lees ook

Mijn VerbouwLening niet meer populair onder verbouwers: “Slechts 3.780 aanvragen in 2024”

Mijn VerbouwLening niet meer populair onder verbouwers: “Slechts 3.780 aanvragen in 2024”

Ontdek waarom Mijn VerbouwLening aan populariteit verliest en welke plannen minister Depraetere heeft om het aantal renovaties op te krikken.

Lees meer

Je badkamer indelen? Met deze tips pak je het zo goed mogelijk aan

Je badkamer indelen? Met deze tips pak je het zo goed mogelijk aan

De perfecte indeling? Hou vooral rekening met je leefsituatie en de beschikbare ruimte. Wij geven enkele tips om je badkamer in te delen.

Lees meer

Recordbedrag: zonnepaneeleigenaars betaalden 924.000 euro aan boetes

Recordbedrag: zonnepaneeleigenaars betaalden 924.000 euro aan boetes

Meld je je zonnepanelen te laat aan bij Fluvius? Dan kun je een boete krijgen. Vorig jaar moesten maar liefst 10.900 huishoudens een boete betalen.

Lees meer

Partnerartikels

Bekijk alle partners
Bosch biedt de juiste verwarmingsoplossing voor elk huis: van condensatieketel tot warmtepomp
Bosch biedt de juiste verwarmingsoplossing voor elk huis: van condensatieketel tot warmtepomp

Iedereen kent Bosch van zijn betrouwbare huishoudtoestellen en elektrisch gereedschap. Maar wist je dat Bosch ook een toonaangevende speler is op de...

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag