Wanneer je een bestaande woning koopt in Brussel, heb je recht op vermindering van registratierechten.
Wat houdt de premie in?
Bij de aankoop van een bestaande woning is de eerste schijf van 175.000 euro vrijgesteld van registratierechten. Het abattement wordt geplafonneerd tot aankopen van 500.000 euro. Boven dit bedrag gelden de gebruikelijke registratierechten van 12,5 procent. Bij aankoop van een bouwgrond of een huis op plan of in aanbouw is geen vermindering van registratierechten mogelijk.
Welke werken?

Van verwarming tot ventilatie. Ontdek alles wat je moet weten over energie in ons gratis magazine ‘Mijn Energie’
De mogelijkheden zijn de laatste jaren enorm toegenomen, waardoor het moeilijker wordt om de juiste keuze te maken voor jouw woning. In dit magazine helpen we je graag op weg.
Het bedrag
Informeer je ook bij je gemeente
De meeste gemeentes geven eveneens premies voor wie gaat kopen, bouwen of verbouwen. Neem zeker contact op met de bevoegde diensten.