Dikte pleisterwerk (Beantwoord op 26-10-2006)

Vraag

Bestaat er een norm die aangeeft wat de minimum dikte van een pleisterlaag moet zijn? Bij de bouw van ons huis steken zelfs alle inbouwdoosjes voor schakelaars en stopcontacten uit. Op verschillende plaatsen is het rood van de bakstenen zichtbaar door de pleister.

Antwoord

Een norm die zegt hoe dik de pleisterlaag moet zijn, bestaat voor zover wij weten niet. De pleisterlaag moet uitgevoerd zijn "volgens de regels van de kunst". Dat wil zeggen dat de muren egaal moeten zijn en dat de bouwstenen niet meer zichtbaar mogen zijn onder de pleisterlaag. Het ziet er naar uit dat de stukadoor bij jullie zijn werk niet goed uitgevoerd heeft. Bespreek dit zeker eens met jullie architect; het is zijn taak om te controleren of de aannemers hun werk goed gedaan hebben.

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Vouw je huis open: creëer ruimte en licht met deze unieke vouwwanden
Schüco Belgium NV

Vouw je huis open: creëer ruimte en licht met deze unieke vouwwanden

Heb je soms het gevoel dat je woonkamer nét dat beetje groter mocht zijn?

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag