Foute meetstaat, wat nu? (Beantwoord op 22-01-2007)
Vraag
Toen de architect ons huis tekende heeft hij ook meetstaten opgemaakt. De aannemer heeft deze meetstaten overgenomen in zijn contract en wij hebben beide het contract ondertekend voor een totaalbedrag X. Inmiddels gaat de aannemer aan de 1ste verdieping beginnen en nu heeft de architect ontdekt dat hij een fout heeft gemaakt in de meetstaat, waardoor wij 12.000 euro meer zouden moeten betalen. Wij vragen ons af of we dit bedrag wel moeten betalen aangezien op ons contract met de aannemer een ander bedrag overeengekomen is. Het gaat immers niet over een door ons gevraagde wijziging. Alles blijft gewoon zoals het op de plannen en de meetstaat staat.
Antwoord
De door de architect opgestelde meetstaat dient volgens advocaat Johan Dehaese als basis voor de overeenkomst die je met de aannemer hebt afgesloten. De aannemer, die geen fout treft, zal alleszins vergoed moeten worden voor de door hem geleverde prestaties en/of materialen.
Aangezien men juist omwille van zijn deskundigheid een beroep doet op een architect voor het opstellen van meetstaten, komt diens aansprakelijkheid in het gedrang wanneer achteraf blijkt dat deze meetstaten niet correct zijn.
Om de relatie met je architect niet ernstig te verstoren, raadt Johan Dehaese je aan een commerciële regeling met de architect uit te werken. Het lijkt de advocaat vanzelfsprekend dat de architect een deel van zijn ereloon laat vallen bij wijze van compensatie, temeer daar hij zelf toegeeft een fout te hebben begaan. Wenst je architect hier niet op in te gaan, dan dien je hem aangetekend in gebreke te stellen, met het verzoek dit aan te geven aan zijn verzekeraar.
We verwijzen je bovendien naar het antwoord op vraag 9464, terug te vinden in het vragenarchief.
Beantwoord door: Jo Dewez , Dehaese & Dehaese advocatenkantoor bvba
Heeft u een juridische vraag ? Contacteer ons voor een degelijk advies.
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer
Maatkasten Online
Van digitale tool naar tastbaar maatwerk voor je interieur: Maatkasten Online opent eerste fysieke winkel
Maatkasten Online, al jaren bekend om hun digitale succesformule en bekroond tot Webshop van het Jaar, opent in Antwerpen een eerste fysieke winkel.