Mag condensatieketel op CLV-schouw aangesloten worden? (Beantwoord op 14-01-2010)

Vraag

Mag ik op een CLV-schouw (gemetste bouwelementen, CLV = Combinatie Lucht Verbrandinsgassen) condensatieketels aansluiten?

Bijkomende info:
- CLV schouw staat in appartementsgebouw.
- Nu zijn er hoogrendementsketels op aangesloten.
- Er kan niets aan de schouw veranderd worden (de schouw is van de gemeenschap).
- Er wordt slechts 1 ketel vervangen die op de CLV-schouw aangesloten is, de andere ketels blijven hoogrendementsketels.

Antwoord

“Spijtig genoeg kan er op deze gemeenschappelijke CLV-schoorsteen er geen condenserende ketel aangesloten worden. Indien u dit wel zou doen, zal er heel spoedig condensatiewaterschade optreden in de schouw.”

“Maar misschien is er een mogelijkheid om via een verluchtingskanaal een kunststof voering van 80 mm tot op het dak te brengen of om de rookgassen rechtstreeks naar buiten te voeren via een geveldoorvoer, maar ook hier zijn er wettelijke voorschriften te respecteren.”

Beantwoord door: Richard Ectors , Richard Ectors

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Nieuwe ramen en deuren kiezen voor jouw woning? Eenvoudig in 3 stappen!
Deceuninck

Nieuwe ramen en deuren kiezen voor jouw woning? Eenvoudig in 3 stappen!

Nieuwe ramen en deuren dragen bij aan een energiezuinige en stijlvolle woning.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag