Vraag
Ik heb azijn gemorst op mijn (zwarte) cementtegels en daardoor zijn er lichtere uitgebeten matte vlekken ontstaan. Kan ik hier iets aan doen?
Ik heb azijn gemorst op mijn (zwarte) cementtegels en daardoor zijn er lichtere uitgebeten matte vlekken ontstaan. Kan ik hier iets aan doen?
Een gelijkaardige vraag hebben wij in het verleden nog gehad. Toen gingen wij te raden bij expert Noël Naert van Febelcem, de Federatie van de Belgische Cementnijverheid. "Azijn is een zuur. Het reageert met de kalk die van nature in materialen zoals marmer, verhard cement en beton, enz. aanwezig is. Door onmiddellijk het oppervlak overvloedig af te spoelen met zuiver water wordt het zuur sterk verdund en minder agressief. Eens het kwaad is geschied, vraag je best advies aan een goede drogist. Gekende productnamen zijn Lithofin, HKM Moeller Stonecare... Misschien biedt een zgn. kleurverdieper soelaas om de vlekken te camoufleren. Natuurlijk moet je elk product steeds uitproberen op een losse tegel, of desnoods op een onopvallend deel van de vloer. Elke productfamilie omvat tevens middelen om het oppervlak in de toekomst te beschermen."
Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Slank design en optimale isolatie: verhoog je wooncomfort met MasterPatio-schuiframen
Wil je nieuwe ramen en deuren plaatsen? Aluminium biedt een perfecte combinatie van stijl, veiligheid en comfort.
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen