Hoe kan ik weten of er isolatie geplaatst is op zolder? (Beantwoord op 14-12-2015)

Vraag

Onze slaapkamers zitten in het dak. De beperkte dakruimte is niet toegankelijk en zeker de schuine wanden niet. Bestaan er mogelijkheden om te detecteren of er isolatie aangebracht is?
In een artikel over spouwmuurisolatie kwam ik infraroodstralen tegen.

Antwoord

We nemen aan dat het om een aangekochte woning gaat? Bij elke aankoop van een woning, is sowieso een energieprestatiecertificaat (EPC) erbij betrokken. Dat kan je al heel wat wijzer maken. Je kan ook eens contact opnemen met de vorige eigenaren. Als zij het huis gebouwd hebben, kun je ook eens polsen naar hun bouwplannen.

Infraroodthermografie is ook een optie, maar zal al wat kosten natuurlijk. Maar dan weet je nog niet precies om welk isolatiemateriaal het gaat en hoe dik het steekt (als dit aanwezig is). 

En anders ga je zelf wat op onderzoek moeten gaan. Komt er tocht door? Blijft de warmte wel of niet goed binnen hangen?

Beantwoord door: Livios

Livios streeft steeds naar juistheid, objectiviteit en betrouwbaarheid van de informatie die het verstrekt. De redactie, noch de panelleden op wie zij beroep doet bij het beantwoorden van de vragen, kunnen aansprakelijk gesteld worden voor welk gebruik dan ook. Lees meer

Waarom compacte nieuwbouw dé slimme woonkeuze is in 2026
STiDO Modulair Bouwen

Waarom compacte nieuwbouw dé slimme woonkeuze is in 2026

De manier waarop we wonen verandert. Stijgende bouwkosten, kleinere percelen en een groeiend duurzaamheidsbewustzijn maken één ding duidelijk: efficiënt wonen is de toekomst.

Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag