Hoe een postkantoor een warme woning werd dankzij de Coretec®-vloer

Liefdesbrieven. Facturen. Pakjes. In het postkantoor van Laarne passeerden het leven en de verhalen van elke Laarnenaar. Tot de sorteerzaal leeg kwam te staan. Nele en Wouter kochten het pand en verbouwden de sorteerzaal tot twee woningen. Eén om zelf in te wonen en één voor Nele’s ouders.

Denk je bij een postkantoor aan een statig oud gebouw? Niet hier. Dit industriegebouw was inspiratieloos en uitgeleefd. Toch zagen Nele en Wouter hierin wat ze al jaren zochten. 

Van postkantoor naar knappe samenwoonplek 

MAN-Architecten uit Sint-Niklaas transformeerde het saaie pand tot een eye-catcher. Ze wonen er samen – en toch apart – met Neles ouders. Van de sorteerzaal maakten ze twee toekomstgerichte woningen. Een pittige verbouwing dus. Ze behielden wel veel muren, de steunpalen en het betonnen plafond. 

Betonnen plafond vraagt warme vloer 

Al dat koele beton vroeg om een warm tegengewicht. Sowieso is een vloer een van de belangrijkste keuzes. Wouter en Nele kozen voor een warme parket-look. De keuze voor Coretec® was snel gemaakt. “Je wil erop leven, dus je wil een sterke vloer zonder gedoe”, zegt Wouter. “Tegelijk maakt of kraakt de vloer je interieur.” 

Rust in de ruimtes… 

De elegante lange planken lopen vanuit de living mooi door onder een glazen wand naar een bureau. Die werkzone is apart, maar dankzij de vloer en dat glas blijft het toch één geheel. Zo blijft de loft-achtige sfeer van de oude sorteerzaal behouden. 

Het design straalt rust en luxe uit. “We kozen voor Peruvia uit de Naturals-collectie. De kleur zit tussen licht en donker en het nerfpatroon is subtiel.” Dat patroon kan je trouwens voelen. Want het reliëf in de toplaag volgt perfect de nerven die je ziet. 

De luxe van de vloer hoor je ook. Of beter: de luxe is wat je níet hoort. De geluiddemping is hors catégorie. Coretec® ontwikkelde daarvoor een gepatenteerde kern. Bovendien zit daaronder nog een geïntegreerde kurklaag. 

… en rust in het hoofd 

Wouter en Nele kregen nog een soort rust. Gemoedsrust. “In onze vorige woning hadden we écht parket. Dan moet je leren leven met krassen en putten. Ja, zelfs remsporen van de nagels van onze kat als die uit de bocht vloog. Om dat echt parket min of meer toonbaar te houden hadden we er wel wat werk aan.” 

De eigenaars waren dus een beetje argwanend toen Coretec® hen een onderhoudsvriendelijke vloer beloofde. “Die claim bleek 100% waar. Stofzuigen en eens dweilen. Meer is op onze nieuwe vloer niet nodig. Zelfs na wat feestjes.” 

De zekerheid van een sterke vloer is goud waard. En hoe sterk is sterk? “Dat zie ik vooral in onze bureau-ruimte. Met mijn bureaustoel rol ik dagelijks over de vloer. Nu al 1,5 jaar. Toch ziet de vloer er nog altijd nieuw uit.” 

Het viel Nele en Wouter ook op onlangs bij de schilderwerken. “We moesten een paar kasten verschuiven. Van die metalen bureaukasten. We tikten die 2dehands op de kop uit een bibliotheek. Mooi… maar loodzwaar. Drie weken stonden die in het midden van de ruimte tijdens de werken. Toen we ze eindelijk konden terugzetten, hielden we ons hart vast… Maar nee, geen kras, geen indruk, geen spoor.” 

Hout in de badkamer? 

Op het gelijkvloers combineerden Nele en Wouter de Coretec®-planken met een keramische tegel. Want dezelfde tegel loopt door tot buiten op het terras. De combi van de twee vloersoorten is heel geslaagd. 

De 1ste verdieping ligt wel helemáál in Peruvia. Ook de badkamer? Ja, ook daar. Want Coretec® is 100% watervast. “De planken liggen tot aan onze inloopdouche. Onze twee jongens zijn al wat ouder, maar zelfs zij ‘smossen’ al eens. Daar maak ik me nu dus 0% zorgen om.” 

Klik. Klaar. Karakter. 

De laatste fase van een verbouwing is hectisch. Als het ene werk niet klaar is, kan het andere niet starten. Ook nu weer zorgde Coretec® voor opluchting. Op 1 dag lagen alle plankenvloeren: living, bureau, 2 slaapkamers, dressing, badkamer en gang. “Na 11 maanden zag onze bouwwerf er plots chic uit.” 

Coretec® is een totaal ander product dan andere vloeren. Eerst een afzonderlijke onderlaag leggen? Niet nodig dankzij de geïntegreerde kurklaag. Eerst maanden wachten tot de dekvloer uitgedroogd is? Niet nodig. 

“Voor onze plaatser was het zijn eerste Coretec®. Hij was verrast door het leggemak. Ook het op maat zagen ging zeer vlot, met heel weinig slijtage aan het zaagblad.” 

Van draaischijf voor post tot draaischijf van leven. 

In een verbouwproject moet je veel compromissen sluiten. Maar voor de vloer dus níet. Snel en sterk. Makkelijk en mooi. En ja, ook erg betaalbaar. Als je zo’n grondige verbouwing doet, dan is het fijn om te merken dat een luxe-vloer toch in het budget past

Nele en Wouter plannen hier nog lang te wonen. Binnen een paar jaar zijn onze kinderen het huis uit. Mijn schoonouders wonen hopelijk nog lang in de tweede woning naast ons. Sowieso is het pand al voorzien op heel wat toekomstige ontwikkelingen”, besluit Wouter. Waar vroeger post werd gesorteerd, wordt nu dus geleefd en gewerkt. Gelachen en waarschijnlijk later ook wel gehuild. Deze vloer zal al die verhalen meeschrijven. 


Artikels van deze partner

Lees meer van deze partner
Evolution Design transformeert twee historische gebouwen in Zürich tot bekroonde bedrijfscampus

Evolution Design transformeert twee historische gebouwen in Zürich tot bekroonde bedrijfscampus

Twee historische gebouwen in Zürich. Eén uniforme visie. Het Zwitserse bureau Evolution Design wist erfgoed en internationale bedrijfsidentiteit perfect te ...

Lees meer

Coretec® viert 10 jaar premium vloeren op Bis met een vernieuwde uitstraling en nieuwe collecties

Coretec® viert 10 jaar premium vloeren op Bis met een vernieuwde uitstraling en nieuwe collecties

Coretec® is dit jaar opnieuw aanwezig op de Bis beurs in Flanders Expo, Gent. Dit jaar is extra speciaal. We vieren onze 10e verjaardag en tonen ons in een ...

Lees meer

No-nonsense minimalisme: AFC Collection daagt de klassieke kantooresthetiek uit

No-nonsense minimalisme: AFC Collection daagt de klassieke kantooresthetiek uit

Terwijl de meeste Zwitserse kantoren kiezen voor klinische efficiëntie, presenteert AFC Collection een warme tegenbeweging. Hun nieuwe project in Genève...

Lees meer

Coretec® Floors

Coretec® Floors

+32 9 391 64 55
FacebookYoutubePinterestInstagram

Artikels van onze redactie

  • Goedkopere alternatieven: perfecte lookalike voor 4 vloerklassiekers

    Goedkopere alternatieven: perfecte lookalike voor 4 vloerklassiekers

    Op zoek naar een alternatief voor parket, betonvloer, natuursteen of betontegels? Wij zochten voor vier vloerklassiekers de perfecte lookalike.

    Lees meer
  • In de kijker: ultradun vinyl zorgt voor beter rendement van je vloerverwarming

    In de kijker: ultradun vinyl zorgt voor beter rendement van je vloerverwarming

    Ontdek Floorify's ultradunne vinyl voor je vloerverwarming, ontworpen voor optimale warmtegeleiding en eenvoudig leggemak.

    Lees meer
  • Welke vloer kiezen? Interieurarchitect geeft 5 tips voor de juiste vloer

    Welke vloer kiezen? Interieurarchitect geeft 5 tips voor de juiste vloer

    Weet je niet welke vloer je moet kiezen? Met deze vijf tips van een interieurarchitect haal je het meeste uit je interieur en kies je de juiste vloer!

    Lees meer
  • In de kijker: maak indruk met deze nieuwe vinylvloer

    In de kijker: maak indruk met deze nieuwe vinylvloer

    Verfraai je interieur met de nieuwe vinylvloer van Floorify. Creëer eenvoudig een stijlvolle chevron-look met de Twist-collectie.

    Lees meer

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag