----tim----

----tim----

Verbouwer

Lid sinds 10/12/2021

  • 1 vraag gesteld
  • 4 vragen beantwoord
  • 1 lid bedankt

Geschiedenis

Beste,

Hoe een onderdakfolie waterdicht aansluiten op een rookkanaal? 

Graag willen we een rookkanaal laten plaatsen door onze recent gerenoveerde woning. 

De firma waarmee ik in contact ben om deze werken uit te voeren liet weten dat er normaalgezien geen aansluiting gemaakt wordt tussen rookkanaal en onderdakfolie, soms zit er zelfs een opening van enkele centimeter tussen onderdakfolie en rookkanaal, de afdichting met loden slab op de pannen zou voldoende moeten zijn. 

Ik wil hier toch het zekere voor het onzekere nemen, als onze isolatie (40cm papiervlokken) nat trekt zitten we met een groot probleem. Al zeker omdat op het dak recup boomse pannen liggen, deze laten veel sneeuw en regen door. 

Zelf vind ik er ook geen kant en klare oplossing voor, ik dacht anders gewoon af te tapen met een degelijk tape. Het rookanaal zou op deze hoogte niet erg warm meer mogen zijn, we zitten daar 5,5 meter boven de bovenkant van de kachel met 2 meter enkelwandig kanaal.  Schets van de situatie in de bijlage. 

Ik ben benieuw naar jullie ervaringen / oplossingen? 

Alvast bedankt! 

Bekijk

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag