Vivixtum696

Vivixtum696

Lid sinds 07/02/2012

  • 2 vragen beantwoord

Geschiedenis

Vivixtum696
Vivixtum696

Beste Georges,

Het is uiteraard zinvol om uw spouwmuur te isoleren met een geverfde buitenmuur. Het is wel heel belangrijk dat er een grondige diagnose gesteld wordt van de spouwmuur en het metselwerk. Doorgaans controleren wij uw geverfde gevel op verweringsverschijnselen. Is de toestand van uw verf in goede staat, is er geen zichtbare vorstschade aan de koudedelen van uw gevel en heeft u vandaag geen vochtinsijpeling in uw muur, dan zal erna de na-isolatiewerkzaamheden ook geen probleem ontstaan.

Men spreekt vaak over de noodzaak dat verf best damp-open is om te verhinderen, bij verzadiging met water van uw gevelsteen, uw gevelsteen nog voldoende kan drogen.

Over de verhalen met betrekking to vochtoverdracht kan ik duidelijk zijn. Uit studies en praktijkervaring blijkt dat indien men met een niet-capilair product isoleert (doorgaans alle producten die in de spouw gebruikt worden - pur is eveneens niet water absorberend) er geen wateroverdracht is indien uw buitenmetselwerk voldoende watervast is. Een gevel die onderhevig is aan waterdoorslag kan per definitie niet geisoleerd worden tenzij men de gevel opnieuw waterdicht maakt. Ik verwijs hiervoor trouwens naar STS 71-1, de technische specificatie die als kwaliteitsnorm geldt voor spouwmuurisolatie.

Om uw verf te laten controleren, raad ik u aan contact te nemen met de grote verffabricanten. U maakt melding dat u van plan bent uw gevel opnieuw te verven, maar dat u graag wenst te weten of uw huidige verf voldoende dampdoorlatend is. Zij kunnen dat dan testen in het labo.

Mocht u nog bijkomende vragen hebben, help ik u graag verder,

Met vriendelijke groeten,

Tom Sels

Vivixtum (www.vivixtum.be)

 

Bekijk
Vivixtum696
Vivixtum696

Beste,

Ik verwijs graag naar het STS 71-1, dat geldt als referentiekader voor het na-isoleren van spouwmuren. Hierin worden de goede praktijken omschreven omtrent het afdichten van gevelopeningen.

Het is van belang dat rolluikkasten, met om het even welk product, afgedicht worden. Doorgaans doet men dit met glas- of rotswol met borstels die men in uw rolluik stopt. Indien met schuimvormige isolatie werkt, zal men uw rolluikkast afdichten met uitzettingsband zodat enige lekkage vermeden wordt.

Indien u meer informatie wenst, kan u mij gerust contacteren,

Met vriendelijke groeten,

Tom Sels

Vivixtum (www.vivixtum.be)

 

Bekijk

Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag