2

Offerte opzeggen

CarlaR
CarlaR
#Ontwerp · 10 jaren geleden

Ik heb een offerte lopen om allerlei zaken van de elektricitiet in orde te brengen. Op 3 april 2015 gaf ik bevestiging dat ik akkoord ging. De werken zouden starten op 1 juni. Uiteindelijk werd dit 15 juni. Het werk dat moet gedaan worden kan op een week afgewerkt worden. De zelfdstandige deed al heel wat, maar nu 2 maanden later is dit nog steeds niet in orde.

Mijn vraag is de volgende: kan/mag een zelfstandige enkele maanden doen over werk dat eigenlijk in een week lukt? Kan ik vanaf een bepaalde periode mijn contract ontbinden omdat de werken niet vooruit gaan? Het is enorm frustrerend om vast te hangen aan iemand die niet verder werkt.

Alle reacties

0
Jo Dewez - Dehaese & Dehaese advocatenkantoor
2 6 Andere professioneel
10 jaren geleden

De aannemer dient de werken vanzelfsprekend tijdig uit te voeren. 

Indien er geen termijn contractueel werd vastgelegd, dan rust er op de aannemer een inspanningsverbintenis om de werken binnen een redelijke termijn uit te voeren.

Indien U alsnog wilt dat de werken door de aannemer worden uitgevoerd, is een aangetekende ingebrekestelling noodzakelijk waarin staat vermeld dat de werken binnen een bepaalde termijn moet worden uitgevoerd, eventueel aangevuld met de bemerking dat indien hieraan tekort wordt gekomen dit aanzien zal worden als een contractbreuk met voorbehoud voor de schade en extra kosten die dat met zich meebrengt.

Indien U de overeenkomst wil opzeggen, is dit mogelijk aangezien elke partij op elk ogenblik de overeenkomst kan opzeggen zonder te motiveren. U kan dit best doen door middel van een aangetekende brief zodat de tegenpartij op ondubbelzinnige wijze op de hoogte wordt gesteld.

U zal wellicht de reeds gedane uitgaven (materialen) door de aannemer, zijn reeds gepresteerde arbeidsuren, en alles wat hij als aannemer bij die aanneming had kunnen winnen, moeten vergoeden wanneer U overgaat tot de opzegging van de overeenkomst.

Indien de tekortkoming nl. het verloop van de periode van niet-uitvoering, voldoende ernstig is, kan de overeenkomst lastens de aannemer worden verbroken hetgeen eventueel achteraf door een rechter zal worden beoordeeld.

Met vriendelijke groeten,

Jo DEWEZ

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Vraag aan de lichtexpert: Hoeveel licht moet je in huis hebben?

Vraag aan de lichtexpert: Hoeveel licht moet je in huis hebben?

Hoeveel licht heb je nodig in huis? Lichtexpert Joël Sels deelt tips over lichtinval, normen en het optimaal gebruiken van daglicht in elke ruimte.

Lees meer

Kant-en-klaar bouwen? Dit betekent het voor je budget

Kant-en-klaar bouwen? Dit betekent het voor je budget

Overweeg je om met een sleutel-op-de-deurfirma in zee te gaan? Ontdek hier wat kant-en-klaar bouwen betekent voor jouw budget.

Lees meer

Zo kies je de juiste sleutel-op-de-deurfirma

Zo kies je de juiste sleutel-op-de-deurfirma

Hoe kies je tussen al die sleutel-op-de-deurbedrijven dat bedrijf uit dat het meest aansluit bij jouw verwachtingen? Wij helpen je met je keuze!

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag