Infiltratiebekken
Infiltratiebekken
Alle reacties
Een infiltratievoorziening (bekken of put) moet je zien als een alternatief voor een overloop naar de riolering. De infiltratievoorziening moet dusdanig zijn opgevat dat al het er in overlopende water daar de grond kan intrekken. Normaal gezien bij een goede dimensionering van de regenput en het regenwaterverbruik zal daar maar uitzonderlijk echt veel in terecht komen. Een overloop naar de riolering is niet verplicht, zelfs niet gewenst.
Ps: de bouwheer dat ben jij, degene die het huis voor jou bouwt, in jouw geval de SOD, is de aannemer.

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’
Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.
Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.
Lees ook

Is jouw tuin klaar voor een warme zomer? Dit kan je nu al doen volgens tuinexpert
Volgens de weermodellen zou 2025 een warme zomer worden met hittegolven. Tuinexpert Marc Verachtert legt uit hoe je jouw tuin voorbereidt.
Lees meer
5 tips om je tuin winterklaar te maken
Tijd om je gazon een laatste keer te maaien? Ontdek hoe je je tuin winterklaar maakt met de juiste maaibeurt, bescherming van planten en slimme snoeitips.
Lees meerOnze toolbox
Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen