3

Keuring elektriciteit en plaats zekeringkast

leoke
leoke
#Elektriciteit · 9 jaren geleden

Ik wil mijn zekeringkast net boven de energiebocht hangen. Iemand met nogal veel kennis van elektriciteit zei me dat dit niet mocht owv de gasaansluiting.

Aardgas is lichter dan lucht en stijgt: dit zou de reden zijn  dat de zekeringkast niet net boven de energiebocht mag komen.

Ik neem echter geen aardgas, maar propaangas welke op een andere plaats binnenkomt.

Dit gas is trouwens zwaarder dan lucht.

Mag de zekeringkast dan boven de energiebocht ?

Alvast bedankt voor een antwoord

Alle reacties

0
idur
idur
174 842 Andere professioneel
9 jaren geleden

Ik heb geen weet van dat de elektriciteitskast niet boven de energiebocht zou mogen hangen.En dat van de aargas is volgens mij ook een fabeltje.

0
Kris M
Kris M
594 3496 Andere particulier
9 jaren geleden

Bekijk best de aansluitingsbrochure van uw distributiebeheerder.  Er wordt duidelijk aangegeven dat de gasteller boven de voor de gasaansluiting voorziene invoerbuis moet komen.  Als je hierop een afwijking wil (nl de voorziene plaats voor de gasteller innemen zodat een gasaansluiting "onmogelijk" wordt laat ze dan een formele offerte opstellen dat ze akkoord gaan; ze hebben een monopolie en passen hun regeltjes strikt toe ... 

Zelf ondervonden toen'k 2 jaar geleden wou verzwaren van bovengronds 10A naar bovengronds 40A: moest ondergronds gaan en met buitenkast wegens driehoekig perceel waardoor'k niet orthogonaal naar de straat kon: die grap heeft me meer dan 2.000€ gekost (en 3 mandagen graaf- en buizenlegwerk)  ;-) ;-(

http://www.eandis.be/sites/eandis/files/documents/9010012_aansluiting_op_het_distributienet_elektriciteit_laagspanning.pdf

Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Elektriciteit plaatsen of renoveren? Ontvang gratis offertes!

Ontdek de beste vakmensen uit de buurt. Vergelijk gratis en zonder verplichtingen offertes voor jouw elektriciteitswerken.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Feesten zonder ongelukken: tips voor een veilig eindejaar

Feesten zonder ongelukken: tips voor een veilig eindejaar

De feestdagen staan weer voor de deur. Ieder jaar gebeuren er tal van ongevallen in huis. Met deze tips zorg je ervoor dat alles veilig verloopt.

Lees meer

Een laadpaal bij je thuis: werking, installatie en prijs

Een laadpaal bij je thuis: werking, installatie en prijs

Wil je een laadpaal installeren? Dan zit je ongetwijfeld met vragen: waar plaats je die laadpaal thuis, hoeveel kost het en hoe laad je efficient?

Lees meer

Wat zijn algemene elektriciteitswerken en wat mag je zelf doen?

Wat zijn algemene elektriciteitswerken en wat mag je zelf doen?

Algemene elektriciteitswerken maken je woning veiliger en efficiënter. Ontdek wat je zelf kan doen en waarvoor je best een elektricien inschakelt.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag