eindafrekening aannemer is veel hoger dan offerte

1

eindafrekening aannemer is veel hoger dan offerte

Miekemaai
Miekemaai
#Bouwpartners · 9 jaren geleden

Wij hebben bij onze verbouwingen een beroep gedaan op een architect en hij heeft voor ons het plan getekend, meetstaat opgemaakt, aannemers gezocht en werfopvolging.

De ruwbouw is bijna klaar op een paar kleine zaken na (plaatsen blauwe steen, dampscherm,...)

ondertussen hebben we de laatste factuur al ontvangen maar deze ligt ongeveer € 10 000 hoger dan op onze offerte vermelde prijzen.

Er zijn meer m2 houtskelet muur aangerekend en de prijs van het dak is duurder per m2 geworden. Op onze offerte stond bij deze posten FH vermeld dus wij gingen er vanuit dat dit ook forfaitair was. 

Wij hebben ook meermaals gevraagd of we geen contract moesten tekenen maar nooit reactie op gekregen. We hebben dus geen contract enkel een niet ondertekende offerte. 

Wij hebben dan ook een aangetekende brief gestuurd dat we niet akkoord gaan met de eindafrekening en dat we de laatste schijf niet kunnen betalen voor de werken volledig zijn afgerond. 

De ramen worden over 2 weken geplaatst maar dit kan niet gebeuren zolang de blauwe steen niet ligt.  En zei willen niet verder werken zolang wij de laatste schijf niet betalen, 

Wat kunnen we hieraan doen? Zijn wij verplicht om de meerkost te betalen?

Alle reacties

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Wonen 2025 opent eind deze maand de deuren

Wonen 2025 opent eind deze maand de deuren

Op 25 januari 2025 gaat bouwbeurs Wonen van start. De Nekkerhal in Mechelen is dan dé plek voor iedereen die op zoek is naar bouwinformatie en inspiratie.

Lees meer

Hoeveel kan je besparen met zelfbouwpakketten?

Hoeveel kan je besparen met zelfbouwpakketten?

Bespaar tot 50% op bouwkosten met zelfbouwpakketten van Swipe Zelfbouw en Easykit. Ontdek hoe je kosten bespaart en kwaliteit garandeert.

Lees meer

De EPB-verslaggever: van takenpakket tot prijs

De EPB-verslaggever: van takenpakket tot prijs

De EPB-verslaggever waakt erover dat jouw (ver)bouwproject aan de EPB-regelgeving voldoet. Wat behoort er tot zijn takenpakket en hoeveel bedraagt de prijs?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag