Smalle treden betonnen trap en koker voor dampkap niet op correcte plaats

3

Smalle treden betonnen trap en koker voor dampkap niet op correcte plaats

STEENAKKER
STEENAKKER
#Ontwerp · 9 jaren geleden

We zijn ten einde raad. Ons huis gebouwd sleutel-op-de-deur vertoont heel wat tekortkomingen.Pleisterwerk niet pas en plaatsing van plinten en vensterbanken niet afgewerkt zoals het hoort maar het ergste is de betonnen trap (draait op het einde) waarvan de treden veel te smal zijn en de trap hierdoor levensgevaarlijk is. Zelfs de trappenmaker (de trap wordt bekleed met hout) zegt vlakaf dat de trap moet uitgebroken worden. Ook de koker voor de dampkap staat 60cm verwijderd van het punt waar hij zou moeten staan.Kunnen wij de bouwfirma in gebreke stellen en hoe moeten wij dit aanpakken?

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3492 Andere particulier
9 jaren geleden

Alle tekortkomingen vermelden in het document van voorlopige oplevering.  De voorlopige oplevering wordt opgesteld bij de sleuteloverhandiging (dus wanneer je de woning betrekt). 

Herstelling goed opvolgen en bij't naderen van de 1-jaar termijn (waarbij de voorlopige oplevering definitief wordt als je niets doet) per AS de aannemer alsnog aanmanen actie te nemen.

Wel goed de plannen/lastenboeken bekijken (bv voor plaats afvoerbuis dampkap).

0
STEENAKKER
STEENAKKER
0 1 Bouwer
9 jaren geleden

We hebben deze mankementen laten optekenen bij de voorlopige oplevering (het probleem met de trap hadden we reeds aangehaald vooraleer er gestart werd met binnenafwerking van het huis) maar het probleem is dat de werfleider zijn verantwoordelijkheid niet opneemt en waarschijnlijk zelf geen oplossing heeft voor de problemen. De aannemer heeft een beetje komen prutsen aan de trap waardoor het probleem nog erger geworden is. Hij heeft ook met een slijpschijf gewerkt en geen bescherming geplaatst zodat het hele huis onder een laag cementstof lag. De vloeren hebben we zelf gekuist maar nu blijkt dat ook op de gepleisterde muren een laag cementstof zit. Wie gaat dit reinigen zonder zwarte vegen op het pleisterwerk achter te laten. Misschien is het beter dat wij deze mankementen aangetekend laten weten aan het bedrijf zelf want we hebben geen vertrouwen meer in hun werfleider.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Een vide in huis? Architecten delen hun beste tips

Een vide in huis? Architecten delen hun beste tips

Een vide brengt licht en ruimte en laat verschillende verdiepingen in huis met elkaar communiceren. Enkele architecten geven advies.

Lees meer

Je huis later verbouwen tot kangoeroe- of zorgwoning? Hou er nu al rekening mee

Je huis later verbouwen tot kangoeroe- of zorgwoning? Hou er nu al rekening mee

Speel jij ook met het idee om je woning later om te bouwen tot een kangoeroe- of zorgwoning? Dan zijn er enkele zaken waar je best nu al rekening mee houdt.

Lees meer

Vraag aan de lichtexpert: Hoeveel licht moet je in huis hebben?

Vraag aan de lichtexpert: Hoeveel licht moet je in huis hebben?

Hoeveel licht heb je nodig in huis? Lichtexpert Joël Sels deelt tips over lichtinval, normen en het optimaal gebruiken van daglicht in elke ruimte.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag