3

Balanceren radiators ?

Willy69
Willy69
#Verwarming & koeling · 8 jaren geleden

Het probleem is dat 1 radiator niet warm krijgt en heb een vraag over balanceren. Als ik de warme radiatoren aan de retour dichtdraai en dan 1draai terug open zet, dan krijgt de koude meer toevoer als ik deze volledig openzet aan de retour? En zo kan ik dan de andere eventueel bijregelen,mijn vraag is als ik dit wil doen moeten dan alle thermostatische kranen ingang dus open staan of toe ? En moet de cv daarvoor aanstaan of niet ? Nog een probleem kan zijn dat er een airlock in de radiator bevindt en dan zou ik de ontluchtingsnippel erav draaien en slang op die plaats aansluiten en zodoende die er uit blazen door in en uit gang buurtelings open te draaien ?

Alle reacties

0
0
havacman
havacman
0 1 Andere professioneel
8 jaren geleden

Instructies voor inregelen. (Ik veronderstel dat je thermostaatkranen niet voorinstelbaar zijn).

Begin met een afgekoelde cv-installatie. Draai alle retourventielen(voetventielen) van de radiatoren dicht. Stel alle thermostaatkranen in op 5 (open). Zet de cv-installatie aan. Ketel en pomp. Begin met de pomp op de laagste instelstand. Draai de voetventielen beetje bij beetje open, tot je tussen aanvoer en retour van de radiatoren ongeveer 10°C meet. Wacht lang genoeg na elke inregelactie om die temperaturen te meten. 

PS: als je overal thermostaatkranen hebt, dan is er (afgezien van de noodzaak aan inregelen) waarschijnlijk nog een ander probleem dan balans.

Lees hier meer over inregelen.

http://www.havacman.be/hoeveel-bespaart-waterzijdig-inregelen/

We werken met het vakblad Sanilec aan meer uitgebreide informatie over het inregelen van radiatoren. Meer hierover later.

Download gratis onze airco-gids

Download gratis onze airco-gids

Alles wat je moet weten over airco’s: van soorten en installatie tot tips voor optimaal rendement. Inclusief handige checklists!

Download nu gratis jouw gids

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

De warmtepomp van morgen werkt op de lucht die we uitademen (en uitstoten)

De warmtepomp van morgen werkt op de lucht die we uitademen (en uitstoten)

Ontdek waarom de warmtepomp op COâ‚‚ de toekomst is. Expert Thijs Van den Brande van Daikin legt uit hoe ze werken aan de warmtepomp van morgen.

Lees meer

Zo kies je de beste houtpellets voor jouw pelletkachel volgens een expert

Zo kies je de beste houtpellets voor jouw pelletkachel volgens een expert

Ontdek welke houtpellets het beste zijn voor jouw pelletkachel en waar je op moet letten bij aankoop, volgens Stûv-expert Merckx.

Lees meer

Mag je vloerverwarming en laminaat combineren? Aandachtspunten en plaatsingstips

Mag je vloerverwarming en laminaat combineren? Aandachtspunten en plaatsingstips

Kan je vloerverwarming combineren met laminaat? Zijn er aandachtspunten voor de plaatsing en temperatuur? Deze tips helpen je op weg.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag