Vocht in de muren 5 aannemers, 5x een verschillende aanpak
wij hebben vastgesteld dat de muren vochtig zijn.
(na verwijderen van glasvezelbehang, de vorige eigenaren hadden dat goed verborgen,... maar dat is weer een ander verhaal)
We hebben nu 5 mensen laten langs komen en 5 verschillende verhalen gehoord. Prijzen van 1400€ tot 7500€.
is er ergens een manier om objectief vast te stellen wat nu nodig is?
De ene wil enkel onze muren (gevel en voormalige achtergevel) injecteren en afwachten of er zich zouten vormen.
de tweede wil dat ook doen + bezetsel afkappen tot op 1 meter, folie zetten en opnieuw bepleister
een derde wil injecteren. + alle bezetsel langs de kant van de gevel afkappen een folie zetten en herbepleisteren
een vierde wil dat ook maar zegt dat folie niet goed is omdat die wordt vastgezet met slagschroeven (?) die oude muur zouden beschadigen ( woning is van 1930) dus die wil een -duurdere- specie gebruiken
Een vijfde wil ook de gemeenschappelijke muren injecteren (het is een rijhuis, had ik nog niet gezegd :-) )
Prijzen vergelijken is dus moeilijk. We willen wel een definitieve oplossing. Maar als dat kan aan de helft van de prijs is datmeegenomen omdat we niet op deze extra kost hadden gerekend
alvast bedankt voor jullie advies!
aanvulling. het zal zowel opstijgend vocht zijn als regeninsijpeling. Dus een hydrofuge zullen we ook laten plaatsen. Misschien is de volgorde van al die zaken ook wel van tel... :-)