3

Ik wil mijn zwembad verwarmen met een lucht-water warmtepomp.

louis3
louis3
#Hernieuwbare energie · 8 jaren geleden

kunt u mij helpen in het maken van mijn keuze om mijn zwembad van 11 x 5 x 1,80 m diepte te verwarmen.Ik zou kizen voor een warmtepomp omdat deze de lucht trekt uit de buitenlucht en zo het water opwarmt en bij zonnepanelen moet er zon zijn om het zwembad te verwarmen.Momenteel verwarm ik mijn zwembad met mijn gasketels Viesmann.

wie kan mij tips geven wat ik het best doe.

Bedankt voor de tips.

Alle reacties

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
8 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Van belang bij een warmtepomp is de CP-waarde. Deze schommelt rond 4. Dit betekent dat je voor iedere kWh elektriciteit 4kWh aan warmte binnen haalt. Maar dit is enkel in ideale omstandigheden : in de zomer. In de winter moet je rekening houden met een CP-waarde van 2! D..w.z. dat je voor iedere kWh elektriciteit slechts 2 kWh aan warmte krijgt, een minder goed rendement. Je zwembad elektrisch verwarmen zal je niet zo wijs vinden, maar aan halve prijs dag tarief (= +- nachttarief) elektriciteit blijft het een dure oplossing. Zonnecollectoren ,+ bijverwarming op aardgas lijkt mij technisch en financieel de beste oplossing.

0
Kris M
Kris M
594 3521 Andere particulier
8 jaren geleden· Bedankje ontvangen

'k Kan dit alleen maar bijtreden (tenzij je electriciteit over hebt van reeds geïnstalleerde zonnepanelen : 1 kWh electriciteit geeft je in de zomer 4 kWh warmte doch kost +- 0,25€ overdag.  1 kWh warmte uit gas kost +- 0,06€.  Euro's zal je met de warmtepomp dus niet besparen.  Een goedkope warmtecollector (zwarte buis of matten) met bijverwarming op gas is de "beste" oplossing.

Download onze gratis zonnepanelengids

Download onze gratis zonnepanelengids

Alles wat je moet weten over duurzame energie, kostenbesparing en installatie. Inclusief checklists voor maximale opbrengst!

Download nu gratis jouw gids

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Recordbedrag: zonnepaneeleigenaars betaalden 924.000 euro aan boetes

Recordbedrag: zonnepaneeleigenaars betaalden 924.000 euro aan boetes

Meld je je zonnepanelen te laat aan bij Fluvius? Dan kun je een boete krijgen. Vorig jaar moesten maar liefst 10.900 huishoudens een boete betalen.

Lees meer

Stekkerbatterij kopen? Dit adviseert de energie-expert: “Koop Belgisch en kies het juiste vermogen”

Stekkerbatterij kopen? Dit adviseert de energie-expert: “Koop Belgisch en kies het juiste vermogen”

Energie-expert Dirk Van Evercooren raadt aan om een stekkerbatterij niet te groot te kopen. “Stem de grootte af op je zonnepanelen en energieverbruik.”

Lees meer

Zonnepanelen in de zomer: wel of niet extra reinigen?

Zonnepanelen in de zomer: wel of niet extra reinigen?

Moet je in de zomer je zonnepanelen en omvormer extra controleren? En doe je er goed aan om je zonnepanelen extra te reinigen? Ontdek hoe je het aanpakt.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag