Gevel instabiel door weghalen dak buurman

7

Gevel instabiel door weghalen dak buurman

CR-DS
CR-DS
#Ontwerp · 8 jaren geleden

Wij hebben 3 jaar geleden een half open bebouwing gekocht. Nu hadden wij een architect aangesteld voor onze woning verder af te werken. Hij zei mij dat onze (vrijstaande) zijgevel instabiel is en dat ik onmiddelijk de brandweer moest bellen voor het stabiliseren hiervan. Het is de punt van ons dak dat afhangt naar buiten toe (dus linker zijgevel). Onze buurman heeft blijkbaar ongeveer 7 jaar geleden van zijn puntdak een plat dak gemaakt (met architect). Dit zou zorgen dat onze gevel (bovenste stuk) stilaan naar beneden, verder en verder, zakt en ooit dus naar beneden zal komen. 
Ik heb een mail gestuurd naar de bouwdienst van mijn stad (om zijn vergunning te checken), naar onze advocaat en naar de verzekering. Deze week komt er ook nog een expert langs. Heeft er nog iemand iets gelijkaardig voor gehad of heeft iemand verdere tips? Alvast bedankt.

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/39491/img5748.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=7f6bc26e6895215f6e4db243a5b7e03b

Alle reacties

0
gery
gery
71 548 Andere particulier
8 jaren geleden

Het is uw gevel dus ik denk dat u zelf moet zorgen dat die stabiel is.

Trouwens, aan die kant staat geen huis dus kan die buur ook niet aansprakelijk zijn.

0
Architect-expert Paul De Maesschalck
59 379 Architect
8 jaren geleden

Neem een goede eigen expert onder de arm tegen dat de expertise doorgaat.

www.arcopolo.com

0
Verpleger vd bouw
Verpleger vd bouw
2 36 Andere professioneel
8 jaren geleden

bij een klant van me had ook voor dat de gebuur verbouwingen deed aan het dak als gevolg waterschade aan de buiten muren  omdat de waterkering van gebuur  veranderde .het is best dat je naar wtcb u bevragingen doet hierover .zij onderzoeken en hebben specialisten die u en de verzekering kan verder helpen .positieve groeten Verpleger vd bouw

0
Architect-expert Paul De Maesschalck
59 379 Architect
8 jaren geleden

Het WTCB komt in principe enkel ter plaatse op vraag van een aannemer of van een gerechtsexpert.

www.arcopolo.com

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
8 jaren geleden

Over de muur aan de zijde van uw buur blijken er dus geen opmerkingen te zijn? Enkel de niet aangebouwde wachtgevel aan de andere zijde helt over naar buiten?

In eerste instantie zou ik de overhellende muur bekijken: hoe zit het met de verankeringen van de muur. Normaal wordt bij dit type van dak de zijmuren verankerd aan de dwarse houten balken (gordingen). Dit belet dat juist de muren naar buiten zouden gaan overhellen. Kijk dus best eens na of de zijmuren van het dak correct en voldoende verankerd zijn. Vooral als uw woning later is gebouwd (tegen de zijgevel van uw buur) kan je aan die zijde soms moeilijk ankers plaatsen.

Nu eens bijkomende bedenking los van dit probleem: één van beide oorspronkelijke eigenaars heeft ooit de gemene muur gebouwd  en de ander heeft de helft van de muur overgenomen en betaald.. Hierdoor zijn beide eigenaar van de muur voor 50%. Eventueel onderhoud en herstellingen moeten dus met wederzijds akkoord gebeuren. Ook al heeft uw buur zijn zadeldak verwijderd en een plat dak geplaatst: hij blijft eigenaar van dat stuk gemene muur voor 50% !

Bedenk ook dat een eventuele rechtzaak van lange duur en kostelijk zal zijn door het aanstellen van deskundigen en advokaat. De kans op succes schat ik zeer laag in. Best is te zorgen dat de buitenmuren verankerd worden en het dak een degelijke  stabiliteit krijgt.

0
gery
gery
71 548 Andere particulier
8 jaren geleden

De vraagsteller is blijkbaar niet meer geïnteresseerd.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu
Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Je huis slim ontwerpen: zo bescherm je je woning tegen koude en oververhitting

Je huis slim ontwerpen: zo bescherm je je woning tegen koude en oververhitting

Hoe kan je een energiezuinige woning slim ontwerpen zodat het je beschermt tegen koude en oververhitting? Met deze tips maak je je huis klimaatproof.

Lees meer

Zelfbouw: wat kan je zelf doen en hoeveel kan je besparen?

Zelfbouw: wat kan je zelf doen en hoeveel kan je besparen?

Zelfbouw kan je een hoop geld besparen. Maar hoeveel geld bespaar je door je werken (gedeeltelijk) zelf te doen? En welke klussen kan je zelf doen?

Lees meer

Welke bouwstijl kies jij?

Welke bouwstijl kies jij?

Bouwen is kiezen. Maar de veelheid aan bouwstijlen maakt dat kiezen er niet makkelijker op. Wij geven een beknopt overzicht van de verschillende stijlen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag