Wat indien je luchtdichtheid niet laat meten?

3

Wat indien je luchtdichtheid niet laat meten?

Véken
Véken
#Budget · 8 jaren geleden

om het vereiste E-peil van onze nieuwbouw te behalen overwegen we zonnepanelen te plaatsen.

Echter, onze EPB-man blijft er ik dat een blowerdoortest ook nog verplicht is om daar aan de vereiste norm te voldoen. Klopt dit?

ik dacht dat dit ook enkel impact had op het E-peil en niet nodig was als dat al ok is.

vooral omdat hij zelf aandringt om dit door zijn bedrijf te laten doen en hij daar een veel hoger bedrag voor vraagt dan andere tarieven die ik op internet vind

Alle reacties

0
stefvdc
stefvdc
41 214 Andere professioneel
8 jaren geleden

Een blowerdoortest is NIET verplicht. Als je deze niet uitvoert wordt er gewerkt met de waarde bij ontstentenis (v50=12). Maar een blowerdoortest levert je wel de goedkoopste E-peil punten winst op.

Afhankelijk van de grootte van de woning en het resultaat van de test kun je 6 tot 8 punten winnen, dit is te vergelijken met ongeveer 6 PV panelen.
Je kan de blowerdoortest ook door iemand anders laten uitvoeren, die moet het conformiteitsattest afleveren voor je EPB verslaggever.

0
Véken
Véken
0 1 Bouwer
8 jaren geleden

Dank je wel, Stef vdc!

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag