5

CV tunen

ullrichske
ullrichske
#Verwarming & koeling · 8 jaren geleden

beste

Na lang proberen, vermoed ik dat ik mijn cv redelijk op punt heb gekregen, waarmee ik bedoel dat de radiatoren goed ingeregeld zijn waardoor ze allemaal evensnel opwarmen en ik met een redelijk lage aanvoertemperatuur kan werken.  Ik verwarm dus met radiatoren gevoed door een Calenta C4O.  Gisteren bij ongeveer 3 graden buitentemp deed  ik een test door de verwarming een uurtje te laten draaien bij een aanvoertemp van 50° en een retour van ongeveer 32°.  Volgens mij een heel lage temp bij radiatoren maar toch krijg ik de woning daarmee warm.  Ik gebruikte de OTC regeling waardoor de verwarming constant bleef draaien via de door mijn bepaalde stooklijn waardoor het ongeveer 21° werd.  Waar ik naar toe wil is dat ondanks de lage temperatuur de ketel in dat uurtje toch 0.8 m³ verstookt heeft.  Als ik via deze lage temp mijn verwarming heel de dag laat draaien, wat heel comfortabel zou aanvoelen, dan ben ik bijna 10 m³ per dag kwijt wat ik toch heel veel vind.  Mijn vraag naar jullie is er nog iets dat ik kan ondernemen om het verbruik te doen zakken? Eventueel vermogen ketel verminderen?  Aanvoertemp kan niet meer lager omdat ik dan vind dat er geen rendement meer is en de ketel gewoon gas verstookt.  Bij die aanvoer van 50° draait de ketel met vermogen van rond de 10 %.  

mvg

Alle reacties

0
idur
idur
174 842 Andere professioneel
8 jaren geleden

Over welke woning heeft U het,oppervlakte,isolatie enz...

0
ullrichske
ullrichske
0 19 Andere particulier
8 jaren geleden

beste,

Betreft een halfopen bebouwing bestaande uit een oud gedeelte en een nieuw (2007) gedeelte met een bewoonbare oppervlakte van rond de 200 m².  Oud gedeelte heeft geen isolatie in de vloer maar wel werd de spouw opgevuld met thermoparels.  Nieuw gedeelte heeft isolatie in de vloer en in de muren.  Dak is naar mijn mening heel goed geisoleerd met 18 cm gespoten pur.  Verder overal dubbel glas. 

mvg

0
Kris M
Kris M
594 3508 Andere particulier
8 jaren geleden

0,8m3 gas is ongeveer 8 kWh.  De brander zal dat eerste uur wel op een hoger percentage dan 10% gedraaid hebben...   Voorts mag je t eerste uur niet extrapoleren want eens opgewarmd moeten enkel nog de verliezen gecompenseerd worden.  Hou een paar maand tellerstanden & temperaturen bij om uw jaarverbruik in te schatten.  Verbruik is evenredig met het te overbruggen temperatuursverschil (waarbij in killige huizen warmer gestookt wordt als het buiten kouder wordt)

Wilde gok:  verwarming op jaarbasis een 2.000m3 - iets meer mosschien.

0
ullrichske
ullrichske
0 19 Andere particulier
8 jaren geleden

Die 10 % was effectief omdat mijn cv al een tijdje aan het branden was toen ik de test startte.  In feite stook ik momenteel nog bij met een houtkachel maar wil mijn cv tunen met de bedoeling om permanent te stoken met de cv.  Zoals het er nu uitziet, gaat dat redelijk wat gas kosten.  Ik ga terug eens overschakelen op loutere RT regeling waardoor de ketel niet meer permanent gaat branden.  Ik ben wat aan het experimenteren en zie wel waar ik uitkom.  Mijn vermogen ga ik ook wat verlagen.  Ik weet ook dat mijn ketel wat aan de zware kant is, maar dat is door toedoen van mijn chauffagist.  Een zware ketel vraagt ook meer gas vermoed ik, ook als ik het vermogen wat terugschroef?  

Vloerverwarming plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Vloerverwarming plaatsen? Ontvang gratis offertes!

Laat vloerverwarming installeren door experts en ontdek de voordelen voor jouw woning. Vraag gratis offertes aan!

Offertes aanvragen
Download gratis onze airco-gids

Download gratis onze airco-gids

Alles wat je moet weten over airco’s: van soorten en installatie tot tips voor optimaal rendement. Inclusief handige checklists!

Download nu gratis jouw gids

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Geen frigobon meer en minder btw betalen op warmtepomp: dit verandert er

Geen frigobon meer en minder btw betalen op warmtepomp: dit verandert er

De frigobon verdwijnt in 2026 vanwege zijn populariteit. Toch krijg je nog korting: de btw op warmtepompen en -boilers zakt. Ontdek de nieuwe regels.

Lees meer

Warmtepompen zijn aan hun comeback bezig: verkoop stijgt met 16%

Warmtepompen zijn aan hun comeback bezig: verkoop stijgt met 16%

De verkoop van warmtepompen steeg dit jaar met 16%. De lucht-waterwarmtepomp en de geothermische warmtepomp blijken een populaire en rendabele keuze.

Lees meer

Verwarmen op gas, elektriciteit, stookolie, hout of pellets: wat is het goedkoopst?

Verwarmen op gas, elektriciteit, stookolie, hout of pellets: wat is het goedkoopst?

Ontdek hoe je goedkoop kan verwarmen. Vergelijk hout, pellets, gas, stookolie en elektriciteit. Welke energiebron is het meest voordelig voor jouw woning?

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag