Onenigheid burenovereenkomst erfscheiding

2

Onenigheid burenovereenkomst erfscheiding

Danni
Danni
#Ontwerp · 8 jaren geleden

De garage van de buren wordt aangebouwd aan onze garage. Hun garage komt 4 meter dieper dan deze van ons. Vanaf het einde van hun garage zullen de buren een muur van 2m hoog plaatsen. Eerst was er afgesproken om de muren aan onze kant die tot op de perceelscheiding komen, in onze gevelsteen af te werken (door ons besteld en geleverd, door de buren betaald op voorwaarde dat het niet de prijs van hun gevelsteen overschrijdt). Nu gaan de buren plots niet meer akkoord en willen ze de muren volledig in hun gevelsteen zetten.

Dit geeft als resultaat dat wij altijd op hun gevelsteen zullen zitten kijken ipv op onze eigen gevelsteen. De buren zullen deze kant van de muur namelijk nooit zien aangezien het enkel van op ons perceel zichtbaar is.

Kunnen wij hier wettelijk gezien iets tegen doen?

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3508 Andere particulier
8 jaren geleden

Wettelijk kan je niet afdwingen dat de buur uw keuze van stenen respecteert,  Je zal het onderling moeten oplossen.

De buur kan stenen kiezen zonder uw akkoord mits hij de tuinmuur VOLLEDIG op zijn eigendom zet. Jij kan dan uw (half)steense muur tegen zijn muur metsen of steenstrips laten zagen (lange en korte) om aan te brengen.  De kosten voor uw kant zijn dan voor u.  Tuinmuren zijn veelal vergunningsplichtig.

Pragmatisch:  Er zijn metsersverbanden die toelaten halfsteensmuurtjes te metsen mits alle stenen in de lenterichting.  Je laat dan twee halfsteensmuurtjes tegen elkaar metselen (met verbindingshaken voor de stabiliteit) in jullie beider steenkeuze en iedereen is content.

Als je een verband wil verspringend tussen stenen in de lengte en in de breedte zal je een muur van 1,5 steen dik moeten metsen.  Zo n verband aan beide kanten kan enkel mits identieke steenmaat. Het “middenblad” verbruikt dan 2/3e van t aantal stenen voor de buitenbladen.

Spreek de keuze af op  voorhand.  Ook wie wat betaalt.  Vooral voor de dekstenen als ze aangebracht worden.  Als de buur zijn eigen muur metst moeten de dekstenen volledig naar hem afhellen.  Een gemene muur is een “puntdakje”

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag