Voorlopige oplevering vertragingsboete

2

Voorlopige oplevering vertragingsboete

ingridU
ingridU
#Ontwerp · 7 jaren geleden

Hoe wordt de vertragingsboete berekend (feestdagen, weerverlet ...) bij te late voorlopige oplevering en hoe kan die opgeeist worden ?

Alle reacties

0
kas
kas
261 2197 Andere professioneel
7 jaren geleden

Feestdagen horen al zeker niet thuis om beroep te kunnen doen op boetes. 

Weerverlet zijn die dagen die door het KMI officieelgekend zijn op die locatie waar werken niet mogelijk is. De aannemer vraagt voor die welbepaalde dagen ' dop' aan wegens weerverlet. Je kan dus deze datums opvragen bij de aannemer of bij de rva.

Opgelet : het kan perfect zijn dat aannemer a die bv. betonwerken moet doen weerverlet heeft aangevraagd voor die welbepaalde dag op die werf en aannemer B die sloopwerken moet uitvoeren op diezelfde werf op dezefde dag GEEN weerverlet heeft aangevraagd. Dus zeker kijken welke werken er op de planning stonden. 

Weerverlet wordt algemeen ingeroepen bij :

vorst ( temperatuur is minder of gelijk aan 0° om 7.00 uur 

4 uur neerslag overdag

neerslag die overdag valt is meer dan 5mm/m² per 24 uur

vanaf rukwinden hoger dan 70km/uur

Is niet beperkt in oplijsting.

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Een vide in huis? Architecten delen hun beste tips

Een vide in huis? Architecten delen hun beste tips

Een vide brengt licht en ruimte en laat verschillende verdiepingen in huis met elkaar communiceren. Enkele architecten geven advies.

Lees meer

Je huis later verbouwen tot kangoeroe- of zorgwoning? Hou er nu al rekening mee

Je huis later verbouwen tot kangoeroe- of zorgwoning? Hou er nu al rekening mee

Speel jij ook met het idee om je woning later om te bouwen tot een kangoeroe- of zorgwoning? Dan zijn er enkele zaken waar je best nu al rekening mee houdt.

Lees meer

Vraag aan de lichtexpert: Hoeveel licht moet je in huis hebben?

Vraag aan de lichtexpert: Hoeveel licht moet je in huis hebben?

Hoeveel licht heb je nodig in huis? Lichtexpert Joël Sels deelt tips over lichtinval, normen en het optimaal gebruiken van daglicht in elke ruimte.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag