Kan ik afzien van aankoop ,
aannemer heeft groven fouten gedaan
Kan ik afzien van aankoop ,
aannemer heeft groven fouten gedaan
Toch best een gespecialiseerde advokaat nemen. Op basis van de reeds uitgevoerde werken kan u eisen dat een reeks werken worden herdaan. Eventueel afbraak en terug opnieuw. Ofwel het contract laten ontbinden wegens onbekwaamheid, met teruggave van de reeds betaalde sommen. Maar dat is advocatenwerk en het kan ook van lange duur zijn.
U zou u ook kunnen laten bijstaan door een derde, die voor u de werken opvolgt en met kennis van zaken tijdig kan ingrijpen. Maar zeker niet betalen voor werken die niet goed zijn uitgevoerd.
Moet zijn:..... beter nog in opdracht van gerecht?
Als je de bouwheer bent, heb je recht op een werfverslag. Normaal is er briefwisseling tussen uw advocaat en de advocaat vd aannemer. Dat dr aannemer rechtstreeks communiceert met uw advocaat is bizar.
Vraag je best aan advocaat
Doen ze nog verder aan de bouw? Dan kun je enkel rechterlijk ontbinden, als de bouw al een tijd stilliggen, kan je buitengerechtelijk ontbinden. Maar dat moet je advocaat regelen zodat je later niet in de miserie komt. En kosten terug betalen, zie dan maar dat je niet int zak gezet wordt met de prijs van je grond
Laat dat regelen onder advocaten, en evt expert waar alle partijen mee akkoord gaan, buitengerzchtelijk, of je wordt bedrogen terwijl je erbij staat. Probeer zelf een schadevergoeding te krijgen, via advocaat, en begin opnieuw
Als je dagvaardt, zet je een rechtzaak in gang.zoek een advocaat die op de hoogte is van bouwrecht en contractenrecht. Best een kantoor met meerdere advocaten.
Hetgeen ik hier lees, laat maar 1 conclusie open namelijk de werken stilleggen, het contract laten ontbinden door de rechtbank en de schade laten vaststellen (gerechtsdeskundige aangesteld door de rechtbank). Reken niet meer op een dading, want die aannemer en architect zijn gewoon onbetrouwbaar.
Aangezien u de bouwgrond hebt aangekocht lijkt mij de meest aannemelijke oplossing dat de reeds uitgevoerde werken volledig worden afgebroken. Vraag al offertes bij enkele afbraakbedrijven. Probeer bij uw bankinstelling een regeling te vinden voor uw lening: dit is een uitzonderlijke situatie waar zij normaal gezien een aanvaardbare oplossing kunnen aan geven die door u kan gedragen worden. Probeer ook de boetes te recupereren. Indien zij halsstarrig vasthoudt aan de lettertjes van de overeenkomst : de lening stopzetten - in dat geval wel oog hebben voor de kosten (hypothecaire schrapping - wederbeleggingsvergoeding voor de bank, notariskosten e.d.).
Geef uw advokaat de opdracht om over te gaan tot ontbinding van het contract met de aannemer en terugbetaling van de voorschotten + vergoeding van alle schade. Stel de aannemer en de architect in gebreke. Beide zijn m.i. schuldig.(Is het een architect die u gekozen hebt of zat deze mee in het sleutel-op-de-deur project?
Het kan een zaak zijn van lange adem (meerdere jaren als één der partijen in beroep gaat), maar er zit volgens mij niets anders op. Hij heeft tijd genoeg gehad. Wees ook voorbereid op een mogelijke faling en dan ben je al uw reeds betaalde centen kwijt! Uw enige hoop is dan de architect. Probeer te bekomen bij uw advokaat dat hij eist dat zij "solidair" worden veroordeeld. D.w.z. als de ene niet kan betalen (of in faling gaat) kun je aankloppen bij de andere.
Dat is het grote nadeel van S-O-D projecten. Tref je het slecht met de aannemer (onbekwaam, faling e.d.) dan zit je vast voor het ganse project en ben je ook het voorschot (op het ganse project) kwijt.
Hoever staan de werken nu? Eigenlijk had de architect de werf moeten sluiten zodat de schade beperkt bleef. Het kan zijn dat de aannemer niet aan zijn proefstuk toe is en door de overname probeert een voor hem gunstige deal te bekomen. Kijk ook al eens uit hoeveel een gelijkwaardig perceel bouwgrond kost vandaag. Heeft hij die werken uitgevoerd zonder betalingen van u ?
De werken zijn ver gevorderd maar niets volgens de plannen ! Eerste schijf van de lening is betald ! De bouwheer weigert nog steeds de werfverslagen te geven . Aannemer wijgerd de bewezen gebreken te erkennen . Wij vraagen nu aan architect en ingenieur te bevestigen of de stabiliteid van de implementeerde vloerplaat 100 procent garenderen ? Maar tot nu toe geen aantwoord ! Ze moeten nu de verantwoordelijkeid op hun nemen dus weer geduldig afwachten .
Indien de aannemer voorstelt om het project over te nemen, moet dat gebeuren aan de grondprijs van vandaag. Opgelet met de registratiekosten want deze zijn niet meeneembaar + verloren kosten van architect,. EPB verslaggever en alle andere kosten .
Probeer ook al eens een nieuwe gelijkwaardige bouwgrond te vinden, zo heb je een idee van de huidige waarde van uw bouwperceel + forfaitair bedrag die de gestegen prijzen moet compenseren.
Beste zou natuurlijk afbraak van de huidige constructie zijn, maar of je ooit die kosten zal kunnen recupereren is zeer de vraag. In dergelijke gevallen gaat het bedrijf gewoon failliet.
Als je dagvaard, ook de architect dagvaarden. Informeer bij advocaat die gespecialiseerd is in bouwzaken/contractbeheer.
Mijn bedoeling is , mensen te beschermen tegen malafiede aannemers, spijtig dat de wet min of meer toelaat dat grote aannemers kopers zomaar kunnen bedrogen , ik wil proberen hen te ontmaskeren , als iemand kan helpen graag ! Laat ons en onze kinderen beschermen tegen malafide aannemers die in cabriolet reiden en in villa’s wonen op de costen van gewone mensen . Ale hulp is welkom .
hoe wil je dat doen, als men hier geen namen van bedrijven kan noemen?
Vermoedelijk valt de woning onder de wet Breyne, zie eens na of er in de overeenkomst iets wordt over gezegd. In dat geval moet de aannemer op zijn minst bij de Deposito- en Consignatiekas een waarborg storten. Normaal moet de aannemer u daarvan een attest leveren.
Heeft hij tijdig niet het nodige gedaan met betrekking tot de Wet Breyne, dan kan je het contract nietig laten verklaren, dus onbestaande. Tesamen met de rapporten van de deskundigen zal dit zeker geen probleem zijn.
Maar dat is dan werk voor een gespeciliseerd advokaat.
Dat klopt ,bedankt voor de info, vanhavond bij advocaat, en je bericht melden , k’vraag me af of een kort geding Ier van toepassing is ?
Ja ze hebben het gedaan , wat dan ?
Ze hebben die waarborg geregistreerd , wat kan ik doen ?
Toch best een gespecialiseerde advokaat nemen. Op basis van de reeds uitgevoerde werken kan u eisen dat een reeks werken worden herdaan. Eventueel afbraak en terug opnieuw. Ofwel het contract laten ontbinden wegens onbekwaamheid, met teruggave van de reeds betaalde sommen. Maar dat is advocatenwerk en het kan ook van lange duur zijn.
U zou u ook kunnen laten bijstaan door een derde, die voor u de werken opvolgt en met kennis van zaken tijdig kan ingrijpen. Maar zeker niet betalen voor werken die niet goed zijn uitgevoerd.
Toch best een gespecialiseerde advokaat nemen. Op basis van de reeds uitgevoerde werken kan u eisen dat een reeks werken worden herdaan. Eventueel afbraak en terug opnieuw. Ofwel het contract laten ontbinden wegens onbekwaamheid, met teruggave van de reeds betaalde sommen. Maar dat is advocatenwerk en het kan ook van lange duur zijn.
U zou u ook kunnen laten bijstaan door een derde, die voor u de werken opvolgt en met kennis van zaken tijdig kan ingrijpen. Maar zeker niet betalen voor werken die niet goed zijn uitgevoerd.
Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’
Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.
Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’
In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.
Een EPC-certificaat nodig? Vergelijk gratis offertes!
Ontvang gratis offertes van gecertificeerde specialisten voor het opstellen van je EPC, snel en betrouwbaar.
Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.
Ontdek welke doe-het-zelf premies je als klusser kan aanvragen en bespaar zo op je verbouwkosten.
Lees meerEen tweede digitale meter: hoe werkt dat en wat is het nut? We vroegen het aan Lara Lammens van Fluvius en energie-expert Joannes Laveyne van UGent.
Lees meerDe regering hervormt de Mijn VerbouwPremie. Vanaf 1 juli 2025 komt er meer steun voor lage inkomens, hogere inkomens ontvangen minder premie.
Lees meerVraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!
AanvragenMet premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.
ZoekenMet deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.
Aanvragen