Oude rolluiken: vervangen door moderne of dichtmaken?

2

Oude rolluiken: vervangen door moderne of dichtmaken?

JvdA
JvdA
#Ramen en deuren · 7 jaren geleden

Hallo,

In onze woning van bouwjaar 1964 gaan we binnenkort de raampartij aanpakken gezien het allemaal enkel glas is. Er werd ons ook aangeraden door verschillende aannemers om de rolluiken+kasten te vervangen gezien de oude technologie weinig tot niet isolerend was en dit bij modernere een pak beter is. 

Nu zag ik op de offerte (van Kwadro) dat de R-waarde van HR glas 1,1 bedraagt. Echter een raam met rolluik, ondanks het gebruik van modern materiaal doet de R-waarde van dat raam al toenemen tot meer dan 2,2. 

Is het nog de moeite om inbouw/opbouwrolluiken te nemen? Kan men de drastische toename van R-waarde niet omzeilen door voorzetrolluiken (die aan debuitenzijde van de gevel boven het raam geplaatst worden)?

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3474 Andere particulier
7 jaren geleden

Zelf heb ik bij de vervanging van enkel glas door schrijnwerk met dubbel glas van 1,1 alle rolluiken weggenomen om isolatieredenen.  Voorzetrolluiken vind ik al helemaal geen zicht.  

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Dé kleuren voor je ramen en deuren en 5 andere trends

Dé kleuren voor je ramen en deuren en 5 andere trends

Ontdek de nieuwste trends en innovaties voor ramen en deuren: van de nieuwste kleuren en gerecycleerde deuren tot slimme ramen.

Lees meer

Vraag aan de lichtexpert: welke oriëntatie van een woning zorgt voor de beste lichtinval?

Vraag aan de lichtexpert: welke oriëntatie van een woning zorgt voor de beste lichtinval?

Ontdek de beste oriëntatie van je woning volgens lichtexpert Joël Sels. Kies slim tussen noord- of zuidgericht bouwen.

Lees meer

Een industriële look met stalen ramen: ontdek de voor- en nadelen

Een industriële look met stalen ramen: ontdek de voor- en nadelen

Stalen ramen geven je woning een industriële look. Maar hoe zit het met de isolatie, de prijs en het onderhoud ervan? Ontdek alle voor- en nadelen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag