Oude rolluiken: vervangen door moderne of dichtmaken?
Hallo,
In onze woning van bouwjaar 1964 gaan we binnenkort de raampartij aanpakken gezien het allemaal enkel glas is. Er werd ons ook aangeraden door verschillende aannemers om de rolluiken+kasten te vervangen gezien de oude technologie weinig tot niet isolerend was en dit bij modernere een pak beter is.
Nu zag ik op de offerte (van Kwadro) dat de R-waarde van HR glas 1,1 bedraagt. Echter een raam met rolluik, ondanks het gebruik van modern materiaal doet de R-waarde van dat raam al toenemen tot meer dan 2,2.
Is het nog de moeite om inbouw/opbouwrolluiken te nemen? Kan men de drastische toename van R-waarde niet omzeilen door voorzetrolluiken (die aan debuitenzijde van de gevel boven het raam geplaatst worden)?