Het plaatsen van dakrandprofielen kan worden aanzien als een element van goed vakmanschap. Voor een dakdekker is het onbegrijpelijk dat je dit zou "vergeten" in de offerte. Zodra hij zijn "vergetelheid" had vastgesteld, had hij u ook nog kunne verwittigen. Het lijkt er op dat zijn vergetelheid deel uitmaakt van zijn systeem om zo toch nog een extraatje te kunnen incasseren.
Schrijf hem aangetekend dat je de kosten voor de dakrandprofielen niet betaalt omdat een goede afwerking inherent is aan de opdracht en u dus aanneemt dat dit in de offerte inbegrepen is.
Hij zal waarschijnlijk nog dreigen met een rechtzaak, deurwaarders en incassobureaus, maar laat u daardoor niet afschrikken. Hij kan niets zonder een vonnis van de vrederechter en een rechtzaak starten zal hij waarschijnlijk niet doen gelet op het beperkte bedrag en de kans op slagen heel beperkt is om niet te zeggen onbestaande.