Nieuwe douche laten zetten met een infrarood lamp ingebouwd in een voorzet wand in de douche.

1

Nieuwe douche laten zetten met een infrarood lamp ingebouwd in een voorzet wand in de douche.

Maddijan
Maddijan
#Ventilatie · 7 jaren geleden

Dit is een speciale lamp voor in de douche. Volgens installatiemanuel moet de lamp dmv buizen verbonden zijn met twee gaten in de buitenmuur ( eentje bovenaan en eentje onderaan)voor koeling van de lamp. De gaten moeten afgedekt worden met een teruslagklep (verplicht volgens manuel) 

De installateur heeft buizen achterwege gelaten en gaten afgedekt met roosters.Dus de volledige ruimte achter de gyproc wand moet dienen voor de ventilatie.

De buitenmuur is geisoleerd en gericht op het noorden.

Mijn vrees is dat de binnenwand van de douche heel koud kan worden en dat we condensatie kunnen krijgen. Die vrees wordt weggewuifd door de installateur maar ik ben er niet gerust in.

Graag uw mening

 

Alle reacties

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Ventilatie met warmteterugwinning: gezonde lucht én energiebesparing

Ventilatie met warmteterugwinning: gezonde lucht én energiebesparing

Ventilatie met warmteterugwinning combineert gezonde lucht met energiebesparing. Ontdek de soorten systemen, werking en kostprijs.

Lees meer

De ventilatieverslaggever: dit is zijn takenpakket

De ventilatieverslaggever: dit is zijn takenpakket

De ventilatieverslaggever is in Vlaanderen verplicht voor nieuwbouw en ingrijpende energetische renovaties. Maar wat doet zo’n verslaggever precies?

Lees meer

Welke soort afzuiging voor jouw badkamer? Alles over de soorten, prijs en plaatsing

Welke soort afzuiging voor jouw badkamer? Alles over de soorten, prijs en plaatsing

De juiste afzuiging voor je badkamer kiezen om vochtproblemen te vermijden? Ontdek het verschil tussen een badkamerventilator en centrale afzuiging.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag