Lift gaat niet tot in garage/kelder -1

4

Lift gaat niet tot in garage/kelder -1

Lift naar garage
Lift naar garage
#Budget · 7 jaren geleden

Beste, We hebben een appartement gekocht in De Haan.  Een appartementsblok met 4 aparte ingangen. Enkel bij onze ingang gaat de lift niet naar de garage -1. Pas vastgesteld bij oplevering.  Bij aankoop was ons nochtans gewezen op het gemak zodat we niet buiten hoefden te komen. Nu moeten wij een helling van 40% af (gevaarlijk). Bouwheer en syndicus gecontacteerd en ze vinden het een spijtige zaak. Heeft ons voorstel gedaan dat we via de ingang van de buren kunnen gaan. We hebben evenveel betaald als onze buren die wel naar -1 kunnen. Via onze buren hebben wij vernomen dat zij een optie hadden genomen op ons app. en dat ze hen wel hebben ingelicht over de lift. Kunnen wij hiertegen iets ondernemen.

Mvg,

Stephaan Van Boven

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3475 Andere particulier
7 jaren geleden

Wat staat er in het lastenboek en de plannen mbt de liften?  Allevier tot in de kelder?  Gaat  de trap tot in de kelder?  

Wat staat er in de Basisakte mbt de verdeling van de liftkosten?   Daar het gelijkvloers nu geen nut heeft van de lift (je kan er niet mee naar de kelder) zou je ook moeten uitgesloten worden van bijdragen in de kosten van de lift. 

Als de lift tot in de kelder niet op de plannen staat zal je mi weinig verweer hebben.  Wat de verkoper gezegd heeft heeft weinig tot geen juridische waarde.  

0
Lift naar garage
Lift naar garage
0 3 Andere particulier
7 jaren geleden

In het lastenboek staat onder liften: - stilstanden op iedere verdieping.

Trap naar kelder is maar in 1 gang. Ik heb ook geen plan gekregen van de kelderverdieping. Zal ze zeker opvragen.

Mvg

Stephaan.

0
Astrid Clabots - Clabots Advocaten
30 101 Andere professioneel
7 jaren geleden· Bedankje ontvangen

Geachte

U kreeg reeds nuttige tips.

Is er een bouwtechnische oplossing mogelijk, waarvoor de bouwpromotor alsnog kan worden aangesproken ?

Misschien is het op zijn minst verdedigbaar dat er een minderwaarde wordt toegekend...

Moeilijkheid zal zijn om aan te tonen dat de toegang tot de garage voor u determinerend was. Anderzijds is het in die zin pertinent dat buren die wel toegang hadden evenveel betaalden...

Laat dit zeker eens bekijken door een jurist.

Inderdaad is het vooreerst en bovenal cruciaal om het lastenboek te kennen en de inhoud van de documenten ttv de koop.

Astrid CLABOTS

CLABOTS Advocaten en Bemiddelaars

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een nieuwe woning bouwen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’

Een woning bouwen? Er komt heel wat bij kijken! We helpen je graag op weg met ons gratis magazine ‘Mijn Nieuwbouw’.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Kopen over de taalgrens sinds 2025 interessanter: “Meer Vlamingen doen het”

Kopen over de taalgrens sinds 2025 interessanter: “Meer Vlamingen doen het”

Sinds kort is het financieel aantrekkelijker voor Vlamingen om over de taalgrens een huis te kopen. Hoe komt dat en welke regio’s zijn populair?

Lees meer

Geen plaats voor grote gezinnen op de huurmarkt

Geen plaats voor grote gezinnen op de huurmarkt

Er zijn onvoldoende huizen te huur voor grote gezinnen. Slechts 1 op 20 woningen heeft 4 of meer slaapkamers, zo blijkt uit een analyse van Spotto.

Lees meer

Optimaal je budget benutten: zo bepaal je de renovatiekosten van je huis

Optimaal je budget benutten: zo bepaal je de renovatiekosten van je huis

Ontdek alles over renovatiekosten voor je huis: van uitvoering tot materiaalkeuze en premies. Maak de juiste keuzes en optimaliseer je budget.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag