2

Energiebocht (Nutsvoorzieningen)

Jsamang
Jsamang
#Voorbereidende werken · 6 jaren geleden

Hey,

Binnenkort beginnen onze funderingswerken. Maar nu zag ik iets eigenaardig op het plan, wat mij doet twijfelen. Namelijk de plaatsing van de energiebocht. Deze zit in een smalle hoek (zie afb.) waardoor de nutsvoorzieningen in een bocht aangesloten zouden moeten worden tegen de linkermuur van de wasplaats. Maar gaat dit geen problemen geven bij de aansluiting ? Moeten deze niet loodrecht naar boven aangesloten worden ? Ook vind ik de locatie waar de aarding naar boven komt vreemd.. moet deze niet in de buurt liggen van de meterkast ? (Mij lijkt het logischer dan dat de energiebocht naar de rechterkant van de deur geplaats zou worden of ben ik hier mis ?

Bedankt Alvast !

https://livios-images.imgix.net/livios/forum/messages/53778/nutsvoorzieningen.jpg?auto=format&fit=crop&crop=faces%2Cfocalpoint&lossless=true&corner-radius=10&mask=corners&s=392ee06f1a93ffbd0f75f812b449c20c

Alle reacties

0
Yzzi
Yzzi
0 6 Bouwer
6 jaren geleden

Het is voldoende om loodrecht van straat naar huis te komen, dan binnen 1m x 1m x 1m uit te komen aan de zijkant (of voorzijde) van de woning maar het zou niet dieper naar de tuin mogen gaan dan 3m vanaf gevelsteen. Het verschilt misschien wel wat per regio maar ze kunnen hier wel moeilijk om doen dus raadpleeg zelf uw stroomleverancier hiervoor (de architect zal normaal toch ook wel rekening houden hiermee).

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

Je woning renoveren? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’

In ons gratis magazine ‘Mijn Renovatie’ vind je tal van tools, tips en inspiratie om je verbouwproject in goede banen te leiden.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Waar naartoe met bouwafval? Dit zijn de opties

Waar naartoe met bouwafval? Dit zijn de opties

Er zijn heel wat opties om je bouwafval op een milieuvriendelijke manier kwijt te raken. Van een puinzak over een container tot het recyclagepark.

Lees meer

Dilemma: een regenwaterput plaatsen of niet?

Dilemma: een regenwaterput plaatsen of niet?

Laat je best een regenwaterput plaatsen of is het geen meerwaarde? We vroegen het aan Silvia De Nolf, adviseur bij NAV en waterconsulent.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag