3

Dikte elektriciteitskabel van huis naar tuinhuis

DimiV
DimiV
#Veranda en bijgebouwen · 6 jaren geleden

Wat zou de ideale dikte zijn van de elektriciteitskabels die ik zou trekken vanuit huis naar een tuinhuis/carport/zwembad/terras/vijver?

Momenteel liggen er 2 x 3X2,5² en 2 x 3x1,5²

Maar met een vijverpomp + zwembadpomp + warmtepomp voor het zwembad in de nabije toekomst weet ik niet of een 3x2,5² voldoende is om dit te dragen.

Heb ook nog geen zekeringskast in het tuinhuis hangen wat ik misschien wel van plan ben.

Had al is ergens gelezen dat iemand 3x6² had getrokken, maar is dit al niet te zwaar?

Mvg,

Dimitri

Alle reacties

0
Stefan85
Stefan85
7 58 Verbouwer
6 jaren geleden

Dimitri,

je voorzieningen zijn m.i. momenteel best voldoende.

Een vijverpomp en zwembadpomp zijn relatief kleine verbruikers en kunnen samen met nog enkele stopcontacten op de eerste 3X2.5

Afhankelijk van hoe zwaar je warmtepomp voor het zwembad is (tot max 4.6Kw) kan je hier (exclusief) je tweede 2.5mm lijn voor gebruiken.

Dan heb je nog twee lichtkringen over voor je tuinverlichting / carport.

Mvg,

Stefan

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
6 jaren geleden

Je moet ook het mogelijke werk in beschouwing nemen. Als uw gazon mooi is aangelegd en je  moet dan een zwaardere kabel plaatsen.... Dan beklaag je uzelf waarom je die paar euro's hebt uitgespaard. Misschien in de toekomst een elektrische warmwaterboiler voor een douche.

Misschien is een ethernetkabel Cat6 wel nuttig en waterleiding van voldoende diameter. Of een geribde wachtbuis voor je weet maar nooit .

Laatst nog een lek gehad in een Socarex darm, ondergronds gat in geknabbeld door een rat.

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Je tuin (her)aanleggen? Ontdek alles wat je moet weten in ons gratis magazine ‘Mijn Tuin’

Met dit gratis magazine willen we je graag inspireren en advies geven om het maximum te halen uit jouw tuin en terras.

Bestel nu

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Breng schaduw in je tuin met een terrasoverkapping: 6 stijlvolle opties

Breng schaduw in je tuin met een terrasoverkapping: 6 stijlvolle opties

Met een terrasoverkapping creëer je schaduw en comfort in je tuin. We lijsten de nieuwste terrasoverkappingen op.

Lees meer

Een carport op maat van jouw woning: ontdek alles over afmetingen, materialen en prijzen

Een carport op maat van jouw woning: ontdek alles over afmetingen, materialen en prijzen

Je auto op een overdekte plaats parkeren? Dan kan je kiezen voor een carport. Ontdek welke materialen er zijn en op welke prijs je moet rekenen.

Lees meer

Wellness in je tuin? Belgische fabrikant introduceert sauna in mortex

Wellness in je tuin? Belgische fabrikant introduceert sauna in mortex

Je eigen wellnessruimte in je tuin? Thermalux stelt met de MOR-saunacollectie de eerste buitensauna voor die volledig bekleed is met mortex.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag