2

Kapotte CV ketel - bevroren leidingen voorkomen

EliseA
EliseA
#Verwarming & koeling · 6 jaren geleden

Wij hebben een oud woonhuis met magazijn. In het magazijn is de ketel kapot, hier is dus geen verwarming noch warm water. We hebben hier meerdere loodgieters naar laten kijken, ze zeggen allemaal goedkoper uit te zijn door een nieuwe te plaatsen. Het pand staat momenteel te koop als projectgrond, dus de kost van een nieuwe ketel zien we niet zitten. In het woongedeelte, waar wij momenteel wonen en zullen blijven wonen tot 6 maand na ondertekening akte, heeft wel verwarming en warm water. Nu willen we graag voorkomen dat de leidingen van het magazijn bevriezen en extra schade opleveren, maar hoe? De watertoevoer afsluiten is geen optie, aangezien er maar één hoofdkraan is voor magazijn en woongedeelte - dan zouden we ook in het woongedeelte geen water hebben. 

Iemand ideetjes?

Alle reacties

0
Kris M
Kris M
594 3504 Andere particulier
6 jaren geleden

Op de waterleiding electrische weerstanddraad aanbrengen en isolatie aanbrengen.  Als er "constant" waterverbruik is dan zullen geïsoleerde leidingen normaliter niet bevriezen omdat constant nieuw water aan grondtemperatuur aangevoerd wordt.  t Moet al meerdere dagen keihard vriezen vooraleer het binnen ook vriest. 

Je kan de watertellerkast ook provisoir omkasten en er twee glooelampen in hangen die met een goedkope termostaat geschakeld worden bij 5°.

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Must-do voor het najaar: de schoorsteen reinigen

Must-do voor het najaar: de schoorsteen reinigen

De herfst is voor veel mensen het moment waarop ze hun haard of kachel aansteken. Om optimaal te kunnen genieten, moet je wel je schoorsteen reinigen.

Lees meer

Besparen door de temperatuur van je cv-ketel te verlagen? Pas op voor het risico op legionella

Besparen door de temperatuur van je cv-ketel te verlagen? Pas op voor het risico op legionella

Wil je energie besparen door de temperatuur van je cv-ketel te verlagen? Ontdek waarom experts waarschuwen voor legionella en hoe je veilig kan besparen.

Lees meer

Verwarming of radiator stuk? Deze 6 verwarmingsproblemen los je zelf op

Verwarming of radiator stuk? Deze 6 verwarmingsproblemen los je zelf op

Problemen met je verwarming? Verwarmingsexpert Stijn Van Malderen van Bulex legt uit wat de oorzaak is en hoe je ze zelf kan oplossen.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag