3

Kortsluiting bij aanzetten lamp

Kwant
Kwant
#Elektriciteit · 6 jaren geleden

Recent heb ik twee Philips LED-muurlampen gekocht van een bepaald type, allebei met een iets ander vermogen. De ene lamp was gemakkelijk aangesloten en functioneerde direct naar behoren; de groen-gele, blauwe en zwarte kabels (Nederlands) waren gemakkelijk aan te sluiten. Echter, bij het aansluiten van de andere lamp, de variant met iets minder vermogen op een ander punt, veroorzaakte de lamp kortsluiting bij het aanzetten. De kortsluiting ontstaat pas wanneer de lamp wordt aangezet, waarbij de aardlekschakelaar wordt uitgeschakeld. De lamp geeft zeer kort een klein beetje licht en vervolgens slaat de schakelaar om. Het is de eerste lamp die ik aangesloten heb op het betreffende punt in onze nieuwe huurwoning. Bij het ophangen van de lamp heb ik enkele gaten geboord rondom het gat van de kabels. Hierbij viel op dat het aan de rechterzijde niet lukte om dieper dan zo'n 2 cm te boren, omdat er op hard materiaal werd gestuit.Bij herhaalde pogingen hebben we ook een andere lamp aangesloten bij het punt. Hierbij ontstond hetzelfde probleem dat de aardlekschakelaar al vrijwel direct na aansluiten werd uitgeschakeld.

Hierbij hebben we groen-geel aangesloten op het aardesymbool van de kroonsteen van de lamp, zwart op de L en blauw op de N. Er is geen bruine draad zichtbaar vanuit de muur. Bij het andere ophangpunt functioneert de lamp ondanks dat de zwarte kabel op de L is aangesloten.

Mijn vraag is of iemand een vermoeden heeft m.b.t. de oorzaak van het slechte functioneren. Enerzijds hebben wij misschien bedrading in de muur beschadigd. Anderzijds schakelt de stop pas om als de lamp wordt aangezet. Als we de kabels in het luchtledige laten hangen en de lampschakelaar omzetten, wordt de aardlekschakelaar niet uitgezet. Aan de andere kant heerst het probleem bij beide geteste lampen en zou men de oorzaak weer dus niet bij deze lampen willen leggen.

Alle reacties

0
Hugo C.
Hugo C.
353 2291 Bouwer
6 jaren geleden

Probeer eens door de aarding (groen/geel) van de lamp niet aan te sluiten en nagaan of de verliesstroomschakelaar nog steeds uitschakeld. Maar opgelet, er kan nu spanning op de metalen delen van de lichtarmatuur staan! Dus niet aanraken! 

Wat als je er een gewone lamphouder met lamp aansluit (zonder aarding)?

0
Kris M
Kris M
594 3504 Andere particulier
6 jaren geleden

Een gat kon slechts 2 cm diep geboord worden....  je zal idd moeten nakijken of je geen leiding geraakt hebt.  Draai die vijs er eens uit (eerst zekering afzetten) en kijk dan of t differentieel nog afspringt.  Indien niet dan gat groter maken met een beitel (langzaam beitelen om geen bijkomende schade te maken om na te kijken wat het probleem is.  Vervolgens herstellen met de juiste materialen.

Vraag gratis offertes aan voor jouw bouw- of renovatieproject

Vraag snel en eenvoudig offertes aan bij gespecialiseerde professionals bij jou in de buurt.

Offertes aanvragen

Laat je e-mailadres achter en we houden je de hoogte van nieuwe antwoorden en reacties op deze vraag.

Lees ook

Energieovernamedocument bij verhuis, verhuur, verkoop, scheiding of overlijden: dit moet je weten

Energieovernamedocument bij verhuis, verhuur, verkoop, scheiding of overlijden: dit moet je weten

Je energieleverancier inlichten bij verhuis, scheiding of overlijden? Ontdek hoe je de meterstanden doorgeeft met een energieovernamedocument.

Lees meer

Alles wat je moet weten over elektriciteit in je woning: van plan tot keuring

Alles wat je moet weten over elektriciteit in je woning: van plan tot keuring

Elektriciteit leggen? Ontdek tips voor je elektriciteitsplan, aansluiting, keuring, keuze van leverancier en hoe je kan besparen op je verbruik.

Lees meer

Keuring van elektriciteit: alles over wettelijke eisen

Keuring van elektriciteit: alles over wettelijke eisen

Alles over de keuring van elektriciteit: wettelijke eisen, frequentie, kosten en waarom een elektrische keuring essentieel is voor je veiligheid.

Lees meer


Onze toolbox
Offertes aanvragen

Vraag vrijblijvend offertes aan! Ontvang snel max. 4 offertes van vakmannen. Bespaar tijd én geld!

Aanvragen
Premies en subsidies

Met premies en subsidies kan je flink besparen. Kijk waar jij recht op hebt.

Zoeken
Magazines

Bouwen of verbouwen? Bestel je gratis magazine!

Aanvragen
Praktische gidsen

Met deze praktische digitale gidsen ben je meteen geïnformeerd en heb je een handige checklist bij de hand.

Aanvragen
Forum

Zit je met een vraag? Stel ze aan andere bouwers en verbouwers.

Stel je vraag